![](https://athlitiki.com/wp-content/uploads/2017/04/apoel-aek-basket-1-1068x801-1.jpg)
Μηδενισμός και άλλες ποινές στο ΑΠΟΕΛ
Η ΚΟΚ ανακοινώνει ότι ο Αθλητικός Δικαστής στη χθεσινή συνεδρία του εξέτασε τις πιο κάτω υποθέσεις με αφορμή το διακοπέν παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με την ΑΕΚ και έλαβε τις πιο κάτω αποφάσεις:
«Ο αγώνας μηδενίζεται εναντίον του σωματείου ΑΠΟΕΛ και κατακυρώνεται υπέρ του σωματείου ΑΕΚ με σκόρ 20-0, πρόστιμο €6.000 και αποκλεισμός από τέσσερις εντός έδρας αγώνες από την επόμενη αγωνιστική περίοδο, η διεξαγωγή των οποίων θα γίνει σε ουδέτερο στάδιο κεκλεισμένων των θυρών».