• ΕΛΛΑΔΑ
  • Το πέναλτι που κέρδισε ο ΠΑΟΚ και πέτυχε το 2-2(βίντεο)

Το πέναλτι που κέρδισε ο ΠΑΟΚ και πέτυχε το 2-2(βίντεο)

By on 3 Νοεμβρίου, 2019 0 438 Views

Δείτε το πέναλτι που κέρδισε ο Κρέσπο από τον Κουρμπέλη στις καθυστερήσεις του αγώνα στην Τούμπα και έδωσε την ευκαιρία στον Βιεϊρίνια να γράψει το 2-2 στο φινάλε της αναμέτρησης.

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε στην Τούμπα, αφού στην τελευταία φάση του ματς, σε μία επέλαση του Κρέσπο στην μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Ισπανός ανατράπηκε από τον Κουρμπέλη και κέρδισε το πέναλτι με το οποίο ο Βιεϊρίνια έκανε το 2-2.

Μία πολύ δύσκολη φάση, για την οποία ο Σλοβένος διαιτητής Βίντσιτς χρειάστηκε να δει από μόνος του το ριπλέι στο VAR πριν πάρει την τελική του απόφαση, η οποία φαίνεται πως είναι σωστή, αφού υπάρχει σπρώξιμο του Κουρμπέλη προς τον Κρέσπο.

Ωστόσο, ο Παναθηναϊκός διαμαρτύρεται και για τον χρόνο καταλογισμού του πέναλτι, αφού η φάση του Κρέσπο έγινε στο 95:30, την ώρα που ο Σλοβένος ρέφερι (που είναι όπως και κάθε διαιτητής ο απόλυτος χρονομέτρης του ματς) είχε δείξει ότι θα κρατηθούν 5 λεπτά καθυστέρησης.Το πέναλτι εκτλέστηκε στο 101΄.