24 Σεπτεμβρίου, 2024
  • 24 Σεπτεμβρίου, 2024
  • Συνεχίζουν σήμερα από το 66΄Ομόνοια-Ν.Σαλαμίνα.(οι άλλοι αγώνες,συνέχεια και Βαθμολογία)

By on 18 Οκτωβρίου, 2022 0 521 Views

Στις 19:00 η Ομόνοια και η Νέα Σαλαμίνα θα αρχίσουν τον αγώνα που διακόπηκε χθες λόγω των βροχών… Θα αρχίσουν φυσικά από το 66΄όταν ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα με τις 11αδες που ήταν στο γήπεδο της διακοπής καιμασφαλώς με το σκορ 0-1 με το γκολ του Τιοάγκο στο 50΄.Έχουν οι δύο ομάδες 24΄συν τις καθυστερήσεις για να πετύχουν το στόχο τους με το σκορ να ευνοεί τη Νέα Σαλαμίνα αφού ξεκούραστη και με καθαρό μυαλό θα προσπαθήσει να το κρατήσει γνωρίζοντας ότι έχει μόνο 30΄ενώ η Ομόνοια θα πρέπει να τρέξει σε αυτό το διάστημα να αντρέψει το σκορ .

Δείτε τις 11αδες των ομάδων με τις αλλαγές που έγιναν πριν την διακοπή και τις κίτρινες κάρτες.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Μπρούνο, Κασάμα, Λέζιακς, Ανσαριφάρντ (54′ Χούπερ), Ζαχαρίου, Λανγκ, Χαραλάμπους, Μπεζούς (54′ Παπουλής).
Στον πάγκο: Παναγή, Λοϊζου, Μπάρκερ, Κίτσος, Μπασιρού, Παναγιώτου, Μίλετιτς, Βενιζέλου, Σάββα, Κακουλλής

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μελίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Κατσικάς, Μάντζεκ (63′ Μαργκάσα), Καρλίτος, Μιγκελίτο (40′ Τιάγκο), Φελίπε, Οφόρι, Κουμουρής (63′ Κλίμοβιτς), Ντορεγκαράι
Στον πάγκο: Κίσσας, Νάτκοβιτς, Μπανζά, Σταλόνε,  Φράγκος, Νικολάου, Φλοριάν, Λέουκο, Τιάγκο, Ντιακιτέ

Στα άλλα παιχνίδια:

Ο Άρης Λεμεσού νίκησε ως φιλοξενούμενος τον Απόλλωνα με 3-0 στο Τσίρειο Στάδιο και με 15 βαθμούς, ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Τρίτος με 14 βαθμούς ο Απόλλων, στους 17η πρωτοπόρος Πάφος F.C.

Κακόριν, Τζαβέ και Στεπίνσκι (με πέναλτι) πέτυχαν τα τέρματα των νικητών στο 75′, στο 89′ και στο 90′ αντίστοιχα.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΡΗΣ 0-3
Νίκη και για την ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού με 4-2. Στους 13 βαθμούς ανέβηκε η ΑΕΚ, στους 4 έμεινε ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 2- 0 στο πρώτο ημίχρονο από αυτογκόλ του Καρτασιάν και γκολ του Τρισκόφσκι. Ο Ολυμπιακός, με τους Χέντρικς και Ψύχα ισοφάρισε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (50′ και 56′), με την ΑΕΚ να φτάνει στη νίκη στις καθυστερήσεις με τους Λόπες και Τρισκόφσκι να σκοράρουν στον επιπρόσθετο χρόνο.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-2

Ο αγώνας Ομόνοιας – Νέας Σαλαμίνας διακόπηκε στο 66ο λεπτό και θα συνεχιστεί την Τρίτη στι 19:00 από το σημείο διακοπής του. Η Νέα Σαλαμίνα την ώρα της διακοπής ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.  Τα αποτελέσματα στους αγώνες που έγιναν τις προηγούμενες ημέρες:

Δόξα – Πάφος F.C. 0-3 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
Ε.Ν. Παραλιμνίου – Ανόρθωση 1-1 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
Καρμιώτισσα – Νέα Σαλαμίνα 1-2  ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
Ακρίτας – ΑΠΟΕΛ 1-2 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ