21 Μαΐου, 2024
  • 21 Μαΐου, 2024

Σε ρυθμούς πρεμιέρας τα Πρωταθλήματα Ανώτατης & Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων (πρόγραμμα)

By on 18 Σεπτεμβρίου, 2023 0 1005 Views

Στιγμιότυπο από φιλικό αγώνα μεταξύ των ομάδων της Δόξας Κατωκοπιάς και της Αγίας Νάπας ηλικίας Κ-14.

———————————————————————————————————————————

Αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη των Πρωταθλημάτων Ανώτατης και Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων Κ-14, Κ-15, Κ-16 και Κ-17 αγωνιστικής περιόδου 2023 – 2024.

Η μορφή των Πρωταθλημάτων αλλάζει σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες.

Τα Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας  Παίδων θα διεξαχθούν σε δύο γύρους, συνολικά 26 αγωνιστικές με τη συμμετοχή 14 ομάδων.

Με την ολοκλήρωση τους, οι δύο τελευταίες ομάδες της κατάταξης, με βάση τη βαθμολογική τους συγκομιδή και στις τέσσερις ηλικιακές Κατηγορίες, θα υποβιβαστούν στα Πρωταθλήματα Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων περιόδου 2024-2025.

Τα Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων θα διεξαχθούν σε τρεις γύρους, συνολικά 27 αγωνιστικές με τη συμμετοχή 10 ομάδων.

Με την ολοκλήρωση τους, οι δύο πρώτες ομάδες της κατάταξης, με βάση τη βαθμολογική τους συγκομιδή και στις τέσσερις ηλικιακές Κατηγορίες, θα εξασφαλίσουν άνοδο στα Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων περιόδου 2024-2025.

Το πρόγραμμα της 23ης Σεπτεμβρίου για τα Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας:

Ανώτατη Κ-14 (09:00)
Ολυμπιακός – Άρης
Ομόνοια Λευκωσίας – Νέα Σαλαμίνα
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Απόλλωνας
Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ
Πάφος FC – Ανόρθωση
ΑΕΚ – Αγία Νάπα
ΑΕΛ – ΕΝ Παραλιμνίου

Ανώτατη Κ-15 (11:00πμ)
Ολυμπιακός – Άρης
Ομόνοια Λευκωσίας – Νέα Σαλαμίνα
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Απόλλωνας
Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ
Πάφος FC – Ανόρθωση
ΑΕΚ – Αγία Νάπα
ΑΕΛ – ΕΝ Παραλιμνίου

Ανώτατη Κ-16 (09:00)
Ολυμπιακός – Άρης
Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια Λευκωσίας
Απόλλωνας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΑΠΟΕΛ – Δόξα Κατωκοπιάς
Ανόρθωση – Πάφος FC
Αγία Νάπα – ΑΕΚ
ΕΝ Παραλιμνίου – ΑΕΛ

Ανώτατη Κ-17 (11:00πμ)
Ολυμπιακός – Άρης
Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια Λευκωσίας
Απόλλωνας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΑΠΟΕΛ – Δόξα Κατωκοπιάς
Ανόρθωση – Πάφος FC
Αγία Νάπα – ΑΕΚ
ΕΝ Παραλιμνίου – ΑΕΛ

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στα Πρωταθλήματα Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων:

Επίλεκτη Κ-14 (09:00)
Ομόνοια 29Μ – Άρης
Εθνικός Άσσιας – ΜΕΑΠ
Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Ακρίτας Χλώρακας
ΘΟΪ Λακατάμιας – ΠΑΕΕΚ
Εθνικός Άχνας – Χαλκάνορας

Επίλεκτη Κ-15 (11:00πμ)
Ομόνοια 29Μ – Άρης
Εθνικός Άσσιας – ΜΕΑΠ
Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Ακρίτας Χλώρακας
ΘΟΪ Λακατάμιας – ΠΑΕΕΚ
Εθνικός Άχνας – Χαλκάνορας

Επίλεκτη Κ-16 (09:00)
Άρης – Ομόνοια 29Μ
ΜΕΑΠ – Εθνικός Άσσιας
Ακρίτας Χλώρακας – Διγενής Ακρίτας Μόρφου
ΠΑΕΕΚ – ΘΟΪ Λακατάμιας
Χαλκάνορας – Εθνικός Άχνας

Επίλεκτη Κ-17 (11:00πμ)
Άρης – Ομόνοια 29Μ
ΜΕΑΠ – Εθνικός Άσσιας
Ακρίτας Χλώρακας – Διγενής Ακρίτας Μόρφου
ΠΑΕΕΚ – ΘΟΪ Λακατάμιας
Χαλκάνορας – Εθνικός Άχνας