- Home
- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
- ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
- ΚΟΠ
- Παρουσίαση του οργανωτικού πλάνου των Μικρών Εθνικών Ομάδων στους προπονητές του Pascal English School Λάρνακας
![](https://athlitiki.com/wp-content/uploads/2023/12/PROPONITES-AKADIMION.jpg)
Παρουσίαση του οργανωτικού πλάνου των Μικρών Εθνικών Ομάδων στους προπονητές του Pascal English School Λάρνακας
Το οργανωτικό πλάνο των Εθνικών μας ομάδων παρουσίασε στους προπονητές του Pascal English School Λάρνακας ο Τεχνικός Διευθυντής των Μικρών Εθνικών μας ομάδων, της Εθνικής Γυναικών και Εθνικής Futsal Δημήτρης Παπαδόπουλος.
Μέσα από αυτή την πρωτοβουλία της ΚΟΠ που άρχισε την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου στη Λάρνακα, ο κ. Παπαδόπουλος είχε την ευκαιρία να παρουσιάσει σε προπονητές αναπτυξιακών ηλικιών τη δομή και το οργανωτικό πλάνο των Εθνικών μας ομάδων.
![](https://athlitiki.com/wp-content/uploads/2023/12/DIMITRIS-PAPAD.jpg)
Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης του πλάνου στους προπονητές του Αθλητικού Τμήματος του Pascal English School Λάρνακας, δόθηκε η ευκαιρία για επεξήγηση του τρόπου δουλειάς στις μικρές ηλικιακά Εθνικές μας ομάδες και μέσα από την ανταλλαγή απόψεων καταγράφηκαν χρήσιμα συμπεράσματα.
Η σωστή εκπαίδευση και ανάπτυξη των νεαρών μας ποδοσφαιριστών αποτελεί προτεραιότητα του πλάνου και η συνεργασία με τους αρμόδιους προπονητές και τους υπεύθυνους των ακαδημιών ενισχύει αυτή την προσπάθεια, όπως χαρακτηριστικά ανέφερε ο κ. Παπαδόπουλος.
Ο Τεχνικός Διευθυντής της ΚΟΠ συνοδευόμενος από τον Δρ Μάριο Κουδελλή, είχε επίσης την ευκαιρία να ξεναγηθεί στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Pascal και να ενημερωθεί για το σχεδιασμό της ανακαίνισης – αναβάθμισης τους μέχρι τον ερχόμενο μήνα.
Παρόμοιες παρουσιάσεις έχουν προγραμματιστεί το επόμενο διάστημα και σε άλλα ιδιωτικά σχολεία.