• 27 Ιουλίου, 2024
  • Ίντερ – Αταλάντα 4-0: Ακάθεκτοι οι Νερατζούρι

Ίντερ – Αταλάντα 4-0: Ακάθεκτοι οι Νερατζούρι

By on 29 Φεβρουαρίου, 2024 0 618 Views

Εντυπωσιακή η Ίντερ διέλυσε με 4-0 την Αταλάντα στο Μιλάνο και βρέθηκε στο +12 από τη Γιουβέντους.

Ακόμα ένα πάρτι, ακόμα μια μεγάλη νίκη για την Ίντερ, η οποία διέλυσε με 4-0 εντός έδρας την Αταλάντα κι έκανε σημαντικό βήμα για την επιστροφή στην κορυφή της Serie A. Oι «Νερατζούρι» βρέθηκαν στο +12 από τη Γιουβέντους και δείνχουν πως βρίσκονται σε εξαιρετικό μομέντουμ. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι παράμειναν στο -2 από την τετράδα.

Ο Σαρλ ντε Κετελάρε σημείωσε γκολ μόλις στο 9′, όμως η παρέμβαση του VAR έφερε και την ακύρωση του τέρματος. Η Ίντερ πίεσε και στο 26′ ο Ματέο Νταρμιάν της έδωσε προβάδισμα. Οι Νερατζούρι ήταν καλύτεροι, είχαν τον έλεγχο και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου βρήκαν γκολ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες. Μάλιστα, έγινε ο έβδομος Αργεντινός που σπάει το φράγμα των 100 γκολ στη Serie A και ο τρίτος της Ίντερ (Νίερς και Μάουρο Ικάρντι). Ο Ντι Μάρκο στο 54′ μετά το χαμένο πέναλτι του Λαουτάρο πέτυχε το 3-0 και ο Φρατέζι στο 71΄ σφράγισε μια εντυπωσιακή νίκη.