22 Μαΐου, 2024
  • 22 Μαΐου, 2024

Το πρόγραμμα των αγώνων της τελικής φάσης του EURO U17

By on 11 Απριλίου, 2024 0 2361 Views

Με αντίπαλο την Τσεχία στις 20 Μαΐου στις 20:30 αρχίζει τις υποχρεώσεις της στην τελική φάση του EURO U17 η Εθνική μας ομάδα των Παίδων.

Θα ακολουθήσει για την Κύπρο αγώνας στις 23 Μαΐου με τη Σερβία, στις 20:30 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» ενώ η ομάδα μας θα ολοκληρώσει τους αγώνες της στη φάση των ομίλων στις 26 του Μάη με αντίπαλο τη Σερβία, επίσης στις 20:30 στο ΑΕΚ Αρένα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων ανά όμιλο και τα στάδια:

1ος όμιλος
1η αγωνιστική, Δευτέρα 20 Μαΐου
18:00 Σερβία – Ουκρανία («Τάσος Μάρκου)
20:30 Κύπρος – Τσεχία (ΑΕΚ Αρένα)
2η αγωνιστική, Πέμπτη 23 Μαΐου
18:00 Ουκρανία – Τσεχία («Τάσος Μάρκου)
20:30 Κύπρος – Σερβία («Αντώνης Παπαδόπουλος)
3η αγωνιστική, Κυριακή 26 Μαΐου
20:30 Τσεχία – Σερβία (Αμμόχωστος – Επιστροφή)
20:30 Κύπρος – Ουκρανία (ΑΕΚ Αρένα)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική, Δευτέρα 20 Μαΐου
18:00 Δανία – Ουαλία (Δασάκι Άχνας)
20:30 Κροατία – Αυστρία («Αντώνης Παπαδόπουλος»)
2η αγωνιστική Πέμπτη 23 Μαΐου
18:00 Δανία – Κροατία (Δασάκι Άχνας)
20:30 Αυστρία – Ουαλία (Αμμόχωστος – Επιστροφή)
3η αγωνιστική, Κυριακή 26 Μαΐου
18:00 Αυστρία – Δανία («Τάσος Μάρκου»)
18:00 Ουαλία – Κροατία (Δασάκι Άχνας)

3ος  όμιλος
1η αγωνιστική, Τρίτη 21 Μαΐου
18:00 Σλοβακία – Σουηδία («Τάσος Μάρκου»)
20:30 Ιταλία – Πολωνία (ΑΕΚ Αρένα)
2η αγωνιστική, Παρασκευή 24 Μαΐου
18:00 Ιταλία – Σλοβακία (Δασάκι Άχνας)
18:00 Σουηδία – Πολωνία (ΑΕΚ Αρένα)
3η αγωνιστική, Δευτέρα, 27 Μαΐου
18:00 Σουηδία – Ιταλία («Τάσος Μάρκου»)
18:00 Πολωνία – Σλοβακία (Δασάκι Άχνας)

4ος όμιλος
1η αγωνιστική , Τρίτη 21 Μαΐου
18:00 Ισπανία -Πορτογαλία (Δασάκι Άχνας)
20:30 Γαλλία – Αγγλία (Αμμόχωστος – Επιστροφή)
2η αγωνιστική, Παρασκευή 24 Μαΐου
20:30 Πορτογαλία – Αγγλία (Αμμόχωστος – Επιστροφή)
20:30 Γαλλία – Ισπανία («Αντώνης Παπαδόπουλος»)
3η αγωνιστική, Δευτέρα, 27 Μαΐου
20:30 Πορτογαλία – Γαλλία (Αμμόχωστος – Επιστροφή)
20:30 Αγγλία – Ισπανία («Αντώνης Παπαδόπουλος»)

Οι προημιτελικοί αγώνες θα γίνουν στις 29 και 30 Μάϊου,  οι δύο ημιτελικοί στις 2 Ιουνίου (ΑΕΚ Αρένα και «Αντώνης Παπαδόπουλος») και ο μεγάλος τελικός στις 5 Ιουνίου στη Λεμεσό.