• 1 Οκτωβρίου, 2024
  • Έχασε 2-0 η Ομόνοια από την Μακάμπι.Δυο πράσινα γκολ δεν μέτρησαν

Έχασε 2-0 η Ομόνοια από την Μακάμπι.Δυο πράσινα γκολ δεν μέτρησαν

By on 9 Ιουλίου, 2024 0 313 Views

Η Ομόνοια γνώρισε φιλική ήττα με 2-0 από την Μακάμπι Τελ Αβίβ. Ο αγώνας έγινε στην Πολωνία εκεί που πραγματοποιείται το βασικό στάδιο προετοιμασίας των πρασίνων.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ομόνοια είχε καλή παρουσία. Οι πράσινοι, έφτιαξαν τρεις φάσεις με τους Μασούρα, Κακουλλή και Σεμέδο. Αξίζει να σημειωθεί, πως δύο φορές βρήκε δίχτυα η Ομόνοια με τους Κακουλλή και Χαμάς, τα οποία ακυρώθηκαν ως οφσάιντ.

Στην επανάληψη η Ομόνοια δεν είχε τον ίδιο ρυθμό με το πρώτο μέρος. Έγιναν αρκετές αλλαγές από τον Νταμπράουσκας με στόχο να δεί αγωνιζόμενους όσους περισσότερους παίκτες μπορούσε. Η Μακάμπι εκμεταλλεύτηκε αυτό το γεγονός και με δύο τέρματα πήρε την νίκη με 2-0. Ο Ζάχαβι άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό με πέναλτι ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νιντάμ στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

5΄Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Κακουλλή!

31΄Ο Κακουλλής σκόραρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται λόγω οφσάιντ.

33′ Σκοράρει ξανά η Ομόνοια, αλλά ακυρώνεται και πάλι το γκολ. Αυτή την φορά σκόραρε ο Χαμάς, ωστόσο υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

56΄Καλή φάση με τον Μασούρα από τα δεξιά, που μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, αλλά η μπάλα πέρασε από όλους.

60΄Πέναλτι κερδίζει η Μακάμπι.

61΄ΓΚΟΛ Ο Ζάχαβι είναι εύστοχος από τα 11 βήματα, 0-1.

62΄Μέσα οι Στεπίνσκι, Οζλέρ, Εβάντρο και Κέρτις. Έξω Κακουλλής, Σίμιτς, Σεμέδο και Χαραλάμπους.

66΄Κεφαλιά του Ντορμπέρετς, η μπάλα ελάχιστα έξω.

66′ Εντός Κούσουλος, Ασημένος, Ντιονκού και Σιπριάνο. Εκτός Μάριτς, Εράκοβιτς, Χαμάς και Μασούρας.

71′ Μέσα Ελάντερ και Λανγκ, έξω Κουλιμπαλί και Παναγιώτου.

79′ Σέντρα του Οζλέρ, κεφαλιά του Στεπίνσκι, η μπάλα πάνω από την εστία.

84΄ΓΚΟΛ 2-0 η Μακάμπι. Ο Νιντάμ με διαγώνιο πλασέ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

90+2΄Ο Οζλέρ έκανε ωραία προσπάθεια και βρήκε τον Εβάντρο στην περιοχή, αυτός έκανε το πλασέ, η μπάλα κτύπησε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.

Τέλος του αγώνα, νίκη με 2-0 για τη Μακάμπι.

Ομόνοια (Νταμπράουσκας): Ουζόχο, Μασούρας, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Χαμάς, Μάριτς, Χαραλάμπους, Εράκοβιτς, Σίμιτς, Σεμέδο, Κακουλλής.

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Ντιούνκου, Σιπριάνο, Εβάντρο, Στεπίνσκι, Μπάκιτς, Λανγκ, Κούσουλος, Ανδρέου, Οζλέρ, Νικολάου, Ασημένος, Καϊάφας, Χρίστου, Παντελή, Κέρτις

Maccabi Tel Aviv: Mishpati, Coher, Nachmias, Shlomo, Davidzada, Van Overeem, Kanichowsky, Peretz, Lin, Biton, Abu Farhi.