• 18 Οκτωβρίου, 2024
  • Συμβιβασμός της Ομόνοιας με την ΑΕΚ Αθηνών 1-1.Ανησυχία για Σεμέδο

Συμβιβασμός της Ομόνοιας με την ΑΕΚ Αθηνών 1-1.Ανησυχία για Σεμέδο

By on 18 Ιουλίου, 2024 0 379 Views

Στην ισοπαλία 1-1 έμεινε η Ομόνοια απέναντι στην ΑΕΚ Αθηνών σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο ΓΣΠ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Βίντα στο 69ο λεπτό και η Ομόνοια ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα με  τελείωμα του Σίμιτς εντός περιοχής.

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε 19 ποδοσφαιριστές.

Τραυματίας αποχώρησε από το φιλικό ο Γουίλι Σεμέδο.Ο ποδοσφαιριστής των πρασίνων τραυματίστηκε στο γόνατο και υπάρχει ανησυχία ενόψει του πρώτου Ευρωπαϊκού αγώνα.

Ομόνοια (Νταμπράουσκας): Φαμπιάνο, Μασούρας (72′ Ντιούνκου), Κουλιμπαλί (78′ Λανγκ), Παναγιώτου (72′ Ελάντερ), Χαμάς (72′ Σιπριάνο), Μάριτς, Χάμπος (78′ Εβάντρο), Εράκοβιτς (78′ Κούσουλος), Σίμιτς, Σεμέδο (87′ Κέρτις Τζούνιορ), Κακουλλής (56′ Στεπίνσκι).

ΑΕΚ Αθηνών (Αλμέιδα): Μπρινιόλι (46′ Στρακόσια), Ρότα, Κάλενς, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι (62′ Κοϊτά), Γιόνσον (62′ Φερνάντες), Γκατσίνοβιτς (62′ Πινέδα), Λιούμπισιτς (62′ Γαλανόπουλος), Γκαρσία (62′ Μάνταλος), Ελίασον (62′ Άμπραμπατ).