• 20 Σεπτεμβρίου, 2024
  • Πρώτη νίκη για την Φέχερβαρ στην Ουγγαρία.Την είδε ο Νταμπράουσκας

Πρώτη νίκη για την Φέχερβαρ στην Ουγγαρία.Την είδε ο Νταμπράουσκας

By on 3 Αυγούστου, 2024 0 354 Views

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την αντίπαλο της Ομόνοιας στον γ’ προκριματικό γύρο του Conference League. Tο παιχνίδι παρακολούθησε ο προ[πονητής της Ομόνοιας κ.Νταμπράουσκας.

Η Φέχερβαρ δυσκολεύτηκε στην έδρα της αλλά στο τέλος κατάφερε να επικρατήσει 3-1 της Ντιοσγκιόρ για την 2η αγωνιστική.

Μόλις στο 10 λεπτό της αναμέτρησης η Φέχερβαρ άνοιξε το σκορ με τον Σεραφίμοφ. Ο Φράνκου ισοφάρισε σε 1-1 στο 20′ για να έρθει ο Μάντος στο 84′ να κάνει το 2-1. Το τελικό 3-1 έγινε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κατόνα.