• 19 Σεπτεμβρίου, 2024
  • ΗΛΙΑΣ:Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.Τώρα έχουμε πρωτάθλημα και Γιουρόπα Λιγκ

ΗΛΙΑΣ:Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.Τώρα έχουμε πρωτάθλημα και Γιουρόπα Λιγκ

By on 14 Αυγούστου, 2024 0 595 Views

Διαβάστε τα όσα δήλωσε ο Ηλίας Χαραλάμπους μετά την ήττα της Στεάουα με 3-2 εντός έδρας από τη Σπάρτα Πράγας και τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ, σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα.

“Ήταν πολύ δύσκολο. Ξέραμε ότι θα ήταν πιο δύσκολο μετά το 3-0 στο ημίχρονο. Ήξερα ότι η Σπάρτα ήταν καλή στις στημένες φάσεις, πετύχαμε αυτό το γρήγορο γκολ στην επανάληψη, μετά ήταν το πέναλτι. Τα παιδιά αντέδρασαν πολύ καλά, χειρίστηκαν καλά το δεύτερο ημίχρονο. Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Τελείωσε. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο, τώρα θα επικεντρωθούμε στο πρωτάθλημα και θα προσπαθήσουμε να πάμε την ομάδα στο Γιουρόπα Λιγκ. Στο ποδόσφαιρο, οι μικρές λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά. Ο αντίπαλος έπαιξε διαφορετικά σε σχέση με τον πρώτο αγώνα του γύρου, επέλεξε μακρινές μπάλες. Επαναλαμβάνω, όταν δέχεσαι 3 γκολ δεν είναι εύκολο. Κάναμε τη ζωή δύσκολη στους εαυτούς μας. Κοντέψαμε να ισοφαρίσουμε, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορούμε να αλλάξουμε τίποτα τώρα. Οι οπαδοί έσπρωξαν τους παίκτες ακόμα και στο 3-0. Δεν σταμάτησαν ούτε δευτερόλεπτο. Λυπάμαι που δεν μπορέσαμε να προχωρήσουμε”.