• 20 Σεπτεμβρίου, 2024
  • Έγινε της ανατροπής στο Δασάκι και η Ν.Σαλαμίνα πήρε μεγάλο διπλό 3-2!

Έγινε της ανατροπής στο Δασάκι και η Ν.Σαλαμίνα πήρε μεγάλο διπλό 3-2!

By on 14 Σεπτεμβρίου, 2024 0 143 Views

Φοβερή ματσάρα έγινε στο Δασάκι ανάμεσα σε Εθνικό και Νέα Σαλαμίνα, με τους ερυθρόλευκους να κάνουν την ανατροπή στην…ανατροπή σε χρόνο καθυστερήσεων και να παίρνουν την πρώτη τους νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαγεωργίου για τους φιλοξενούμενους σε καθοριστικό σημείο, γράφοντας το 0-1 του ημιχρόνου στο 45’.
Με το…καλησπέρα της επανάληψης, στο 47’ ο Αντερέγκεν ισοφάρισε σε 1-1, και σε εκείνο το λεπτό υπήρξε 20λεπτη διακοπή λόγω φωτισμού.
Με την επανέναρξη, στο 77’, ο Οφόρι πέτυχε το 2-1 για τους γηπεδούχους, όμως οι ερυθρόλευκοι έκαναν εντυπωσιακό…comeback στις καθυστερήσεις παίρνοντας τη νίκη με τέρματα των Βέλλιου (πέναλτι στο 90+6’) και Ντουρμισάι (στο 90+17’).
Οι γηπεδούχοι στο 90+27′ έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Παναγιώτου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Εθνικός (Μπαντία): Φλόρες, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι, Μπονέτο, Παναγιώτου, Ιωάννου, Στυλιανού, Μπαχανάκ, Αντερέγκεν, Οφόρι, Μπρένο (88′ Πεχλιβάνης).
Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Ηλία, Σόμπιεχ, Πεχλιβάνης, Λομοτέι, Γκονζάλες, Ντουπόφ, Ερνάντες, Βενιζέλου, Σαντί, Αγγελόπουλος, Μπάρετ.

Νέα Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Άντος, Λέουκο, Τόμοβιτς, Μιχαήλ, Λέζιακς, Καρλίτος (82′ Φράγκος), Μιγκελίτο (82′ Ντουρμισάι), Μπεχαράνο (90+1′ Γκπελέ), Νάρσινγκ, Παπαγεωργίου (82′ Παπαγεωργίου), Βέλλιος.
Στον πάγκο: Καλανίδης, Σεργίου, Ασεβέδο, Σπυριδάκης, Μπαχασά, Βίκτωρος, Κουμπαρή, Κατσιάρης.

Στο όριο καρτών: Οφόρι (2)

ΣΚΟΡΕΡ: Αντερέγκεν (47′), Οφόρι (77′) / Παπαγεωργίου (45′), Βέλλιος (πεν. 90+6′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ:  Παπαγεωργίου
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Παναγιώτου (2η κίτρινη)
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 800

Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος