20 Σεπτεμβρίου, 2024
  • 20 Σεπτεμβρίου, 2024
  • Ο Σαμ εκτέλεσε,ο Αντεμπάγιο κράτησε και η Ένωση πήρε μεγάλο διπλό στην Περιστερώνα

By on 15 Σεπτεμβρίου, 2024 0 253 Views

Με τέρμα του Σαμ στο 82′ η ΕΝΠ κέρδισε εκτός έδρας την Ομόνοια 29Μ και πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, αφήνοντας παράλληλα την αντίπαλο της άποντη.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό σε ποιότητα, με τις δυο ομάδες να εχουν ως πρώτιστο στόχο το μηδέν παθητικό κάτι που πέτυχαν.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έψαξαν το τέρμα και έχασαν δυο μεγάλες ευκαιρίες με τους Ενέμ και Φερνάντες, ωστόσο ο Αντεμπάγιο φώναξε “όχι”. Ότι δεν πέτυχαν οι προαναφερθέντες ποδοσφαιριστές, το έκανε ο αντίπαλος. Οι βυσσινί έφυγαν στην αντεπίθεση και ο Σαμ με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 0-1.

Στις καθυστερήσεις Αντεμπάγιο με δυο σπουδαίες επεμβάσεις, κράτησε το μηδέν και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Οι συνθέσεις

Ομόνοια 29Μ: Μπρολ, Ντεσλάντες, Φερνάντες, Χέιλεν, Γκαρσία, Ράμος, Ψάλτης, Γουίλερ, Καρπ, Ρασάν, Τρούγιτς.

Στον πάγκο: Στρέζος, Κονομής, Ανδρέου, Αλαμπρίτης, Αρτεμίου, Γαβριηλίδης, Παττίχης, Πική, Φιάκας, Ποντικός, Ένεμ, Παύλου

ΕΝΠ: Αντεμπάγιο, Ιωάννου, Μιλίσεβιτς, Σαμπού, Γκότλιεμπ, Νόρτεϊ, Σαμ, Μεντί, Κράινζ, Χούγκενχουτ, Χαραλάμπους

Στον πάγκο: Παναγιώτου, Στυλιανίδης, Χριστοφή, Κόρινους, Μπάρι, Μαυρουδής, Κοσμάς, Κοτσώνης, Φλίτερ, Ανδρέου, Γιαντσούκοβιτς, Έντσον

Κίτρινες: – / Μιλίσεβιτς, Σαμπού, Γκότλιεμπ, Νόρτεϊ

Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής:  Στυλιανού Μάριος