• 22 Οκτωβρίου, 2024
  • Featured
  • Επιβλητική η Πάφος FC συνέχισε την επέλαση της με τεσσάρα κόντρα στην Καρμιώτισσα

By on 19 Οκτωβρίου, 2024 0 243 Views

Η Πάφος FC ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι σαρωτική αφού επιβλήθηκε με 4-0 της Καρμιώτισσας στο «Στέλιος Κυριακίδης». Δεν φάνηκε ποτέ η απουσία του προπονητή της ομάδας, Χουάν Κάρλος Καρσέδο αφού οι παίκτες του ακολούθησαν πιστά το πλάνο και πήραν το ζητούμενο και οδηγούν σταθερά την κόυρσα της Cyprus League By Stoiximan.

Το σκορ άνοιξε στο 44’ ο Ντράγκομιρ με κοντινή κεφαλιά, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο μέσα σε δύο λεπτά (47’, 49’) οι Ζάιρο και Τάνκοβιτς «κλείδωσαν» τη νίκη αφού με τα γκολ τους δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γκολντάρ στο 66’ με τελείωμα από κοντά.

2′
Ο Επασί έκανε σωτήρια έξοδο και πρόλαβε τον Τζάτζα πριν κάνει το τελείωμα.
7′ Σουτ του Κορέια, άστοχο και άουτ η μπάλα.

21′ Κίτρινη στον Λουκάσεν σε μαρκάρισμα στον Κοβάσεβιτς. Ήταν στο όριο και χάνει ένα αγώνα.
26′ Ο Ζάιρο μπήκε στην πορεία της μπάλας αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
32′ Κεφαλιά του Τζάτζα, πέρασε έξω η μπάλα.
34′ Κίτρινη στον Καμορανέζι για διαμαρτυρίες.
35′ Απογοητευτικό τελείωμα του Τάνκοβιτς από πλεονεκτική θέση..
44′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ντράγκομιρ μετά από σέντρα του Τζάτζα, έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
45′
Διαμάχες μεταξύ παικτών των δύο ομάδων. Κίτρινη σε Κίνα και Κοβάσεβιτς.

47′ ΓΚΟΛ 2-0. Μετά την πάσα του Κίνα, ο Ζάιρο με κοντινό πλασέ δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Πάφος FC.

49′ ΓΚΟΛ 3-0. Ο Ζάιρο έκλεψε από τον Χότσκο, έδωσε ασίστ στον Τάνκοβιτς ο οποίος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

66′ ΓΚΟΛ 4-0. Ο Γκολντάρ με τελείωμα από κοντά σκοράρει.

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Κορέια, Γκολντάρ, Λούκασεν (58′ Μπουκαμίρ), Τ. Σίλβα, Σούνιτς (69′ Ναμ), Κίνα, Τάνκοβιτς (69′ Τανλόγκο), Ντράγκομιρ, Τζάτζα (58′ Νατέλ), Ζάιρο (58′ Άντερσον)
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Παπαδούδης, Πηλέας, Μπρούνο, Άντερσον, Ποντέλο, Ηλία, Πέπε

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Επασί, Αντωνίου (46′ Γκραντινάρου), Σίμιτς, Χότσκο, Κοβάσεβιτς, Ντελμίρο, Νεοφύτου, Πόθο (78′ Κβίρκβια), Τσουκαλάς (64′ Μαλόνε), Σμίλιανιτς (90′ Μπάμπα), Ντόρντσεβιτς (64′ Μπάκιτς)
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Κβίρκβια, Παντελή, Γιέντες, Ματθαίου, Βρίκκης

ΣΚΟΡΕΡ: 44′ Ντράγκομιρ, 47′ Ζάιρο, 49′ Τάνκοβιτς, 66′ Γκολντάρ
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λουκάσεν (3), Τζάτζα, Κίνα/ Νεοφύτου, Πόθο, Καμορανέζι (προπ.), Κοβάσεβιτς (3)

ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 2000.