• Αντίδραση με εξάρα για την Ομόνοια που διέλυσε την Καρμιώτισσα 6-2!

Αντίδραση με εξάρα για την Ομόνοια που διέλυσε την Καρμιώτισσα 6-2!

By on 28 Οκτωβρίου, 2024 0 46 Views

Επιστροφή στις νίκες με «εκκωφαντικό» τρόπο. Η Ομόνοια…σκόρπισε με 6άρα την Καρμιώτισσα στο «Αμμόχωστος», για την 8η αγωνιστική και πήρε ψυχολογία.
Το σκορ (0-1) άνοιξε ο Εβάντρο στο 19ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Κακουλλής στο 30’ με δυνατό σουτ πέτυχε το 0-2. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 41’ με τον Μηνά Αντωνίου να γράφει το 1-2 του ημιχρόνου.
Στο 52’ της επανάληψης, το σύνολο του Αλέξη Γαρπόζη «άγγιξε» την ισοφάριση, αλλά το σουτ του Ντούμπια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Φαμπιάνο.
Ότι δεν μπόρεσε να κάνει ο Ντούμπια, το έκανε ο Σεμέδο στο 56’ και έπειτα από πάσα του Λοΐζου, με ιδανικό πλασέ διαμόρφωσε το 1-3, όμως η ομάδα των Πολεμιδιών δεν το έβαλε κάτω και στο 64’ ο Σμίγιανιτς μείωσε εκ νέου σε 2-3 με διαγώνιο σουτ.
Ο Κούσουλος στο 81’, ο Αλιούμ στο 90+1’ και στο 90+7′ διαμόρφωσαν το τελικό 2-6 με την Ομόνοια να επιστρέφει στις νίκες, να φτάνει τους 15 βαθμούς και να ανεβαίνει στην 5η θέση.

Καρμιώτισσα (Γαρπόζης): Επασί, Αντωνίου (58′ Γκραντινάρου), Μαλόνε, Χότσκο, Ντούμπια, Πόθο, Παντελή (82′ Ματθαίου), Τσουκαλάς (58′ Νεοφύτου), Σμίλιανιτς (68′ Ντόρντεβιτς), Σίμιτς, Γιούσης (82′ Κβίρκβια).
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Γέντες, Στογιάνοβιτς, Ντελμίρο, Βρίκκης, Μπάμπα.

Ομόνοια (Ντραμπράουσκας): Φαμπιάνο, Μασούρας, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Χαμάς, Μάριτς, Κούσουλος, Εβάντρο (58′ Χάμπος), Λοΐζου, Σεμέδο, Κακουλλής (78′ Στεπίνσκι).
Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Ντιούνκου, Κίτσος, Ελάντερ, Λανγκ, Μουσιαλόφσκι, Εράκοβιτς, Μπέζους, Αλιούμ.

Στο όριο καρτών: Αντωνίου, Σμίλιανιτς, Κβίρκβια (2) / Ντιούνκου, Λοΐζου, Κούσουλος (2)

ΣΚΟΡΕΡ: Αντωνίου (41′), Σμίγιανιτς (64′) / Εβάντρο (19′), Κακουλλής (30′), Σεμέδο (56′, 73′), Κούσουλος (81′), Αλιούμ (90+1′, 90+8′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντούμπια, Τσουκαλάς, Χότσκο, Ματθαίου / Κουλιμπαλί, Μασούρας, Μάριτς, Κούσουλος (3η)

ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 1.500

Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Π. Γιώργος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος