• 20 Σεπτεμβρίου, 2024
  • H Πάφος FC με ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1948 στον τρίτο προκριματικό του Conference League

H Πάφος FC με ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1948 στον τρίτο προκριματικό του Conference League

By on 2 Αυγούστου, 2024 0 205 Views

Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1948 από τη Βουλγαρία θα είναι η αντίπαλος της Πάφου στον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League.

Η ομάδα της Βουλγαρίας πήρε την πρόκριση στην παράταση, στον εκτός έδρας αγώνα με τη Μπούτουτσνοστ με το ισόπαλο 1-1. Οι Βούλγαροι που είχαν επικρατήσει στο πρώτο ματς με 1-0, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στον επαναληπτικό με το γκολ του Vladimir Perisic στο 65’ και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Το «χρυσό» γκολ , σημείωσε ο Yevheniy Serdyuk στο 102’ για να διαμορφώσει το τελικό 1-1 και να χαρίσει την πρόκριση στη ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1948.

Το πρώτο ματς θα γίνει στη Βουλγαρία την Πέμπτη 8 Αυγούστου και ο επαναληπτικός στο στάδιο Αλφαμέγα στις 15 Αυγούστου.