28 Σεπτεμβρίου, 2024
  • 28 Σεπτεμβρίου, 2024
  • Συμβιβασμός σε ισορροπημένο αγώνα .Ομόνοια Αρ -Καρμιωτισσα είχαν από ένα ημίχρονο και 1-1

By on 28 Σεπτεμβρίου, 2024 0 73 Views

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα σε Ομόνοια Αραδίππου και Καρμιώτισσα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14’ με γκολάρα του Γιούση και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους αποτέλεσμα. Στην επανάληψη τα «περιστέρια» ισοφάρισαν με κεφαλιά του Σιντόνιο στο 48’. Στη συνέχεια του αγώνα δεν είδαμε ξεκάθαρες ευκαιρίες με τους φιλοξενούμενους να μένουν και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γιούση.και τους γηπεδούχους να έχουν τελικές φάσεις αλλά όχι ξεκάθαρες ευκαιρίες για γκολ
Στην 9η θέση η Καρμιώτισσα με 5 βαθμούς, στην 8η με τους ίδιους επίσης η Ομόνοια Αραδίππου.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ.: Λόρια, Βρόντης (80′ Μορέιρα), Χαβέλκα, Αναστασίου (71′ Ποντικός), Ταβάρες (80′ Μπάτζι), Ζερόμ, Σιήκκης, Μπόργκες (88′ Κούτσακος), Φεριέρ (88′ Αβραάμ), Θεοχάρους, Σιντόνιο
Στον πάγκο: Πεισότο, Παπαχαραλάμπους, Καλλής, Φώτη, Χριστοδούλου, Χριστοδούλου, Δημητρίου, Τεισέιρα

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Επασί, Αντωνίου (66′ Τσουκαλάς), Μαλόνε, Χότσκο, Ντούμπια, Νεοφύτου (66′ Γκραντινάρου), Κοβάσεβιτς, Πόθο (73′ Κβίρκβια), Σίμιτς, Ντόρντεβιτς (61′ Μπάκιτς), Γιούσης
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Γκριμπάκιν, Ντελμίρο, Παντελή, Σμίλιανιτς, Γιέντες, Ματθαίου, Βρίκκης

ΣΚΟΡΕΡ: 48′ Σιντόνιο/ 14′ Γιούσης
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ποντικός, Μπόργκες/ Ντόρντεβιτς, Κβίρκβια
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Γιούσης
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 500.

Στο όριο των καρτών: Βρόντης (2)/ Κοβάσεβιτς, Ντούμπια (2)