• 15 Οκτωβρίου, 2024
  • ΠΕΤΕΦ:Αυτό που έγινε με τα λάθη των παικτών θα προσπαθήσουμε να μην ξαναγίνει

ΠΕΤΕΦ:Αυτό που έγινε με τα λάθη των παικτών θα προσπαθήσουμε να μην ξαναγίνει

By on 6 Ιανουαρίου, 2018 0 570 Views

Στο χαρακτήρα που έδειξαν οι παίκτες του για να πετύχουν το γκολ της νίκης στο φινάλε, αλλά και στη χαλάρωση που έδειξαν μετά το 0-2 στάθηκε ο προπονητής της Ομόνοιας Ιβάιλο Πέτεφ.

«Τα πρώτα 20 λεπτά και τα τελευταία επτά έγινε πολύ καλό παιχνίδια για τους οπαδούς. Μπήκαμε πολύ καλά και είχαμε την ευκαιρία να πετύχουμε δυο γκολ. Αυτό που δεν μου άρεσε είναι μετά το 0-2 χαλαρώσαμε και δεν παίζαμε με τον ίδιο τρόπο. Η σημασία των τριών βαθμών είναι πολύ μεγάλη. Αυτό που έγινε με τα λάθη των παικτών θα προσπαθήσουμε να μην ξαναγίνει.

Από δικό μας λάθος δεχθήκαμε το 1ο γκολ. Μετά χάσαμε τον αέρα που είχαμε σαν ομάδα γιατί άλλαξε το παιχνίδι. Για το 2ο τέρμα που δεχθήκαμε δεν θέλω να σχολιάσω.

Το σημαντικό είναι που δείξαμε χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά και πήραμε τους τρεις βαθμούς. Ευχαριστώ τους ποδοσφαιριστές μου για την προσπάθεια. Εύχομαι ό,τι καλύτερο στον Ολυμπιακό».