• 4 Μαΐου, 2024
  • Σαλαμίνα – Αναγέννηση 2-0: Έδωσε συνέχεια στις νίκες!

Σαλαμίνα – Αναγέννηση 2-0: Έδωσε συνέχεια στις νίκες!

By on 6 Νοεμβρίου, 2016 0 739 Views

Μετά την νίκη κόντρα στονΕρμή η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε να πετύχει δεύτερη νίκη στην σειρά, έχοντας μαζέψει επτά βαθμούς από τα τελευταία τρία παιχνίδια. Η ομάδα του Βεργέτη καθάρισε ουσιαστικά τον αγώνα από το πρώτο μέρος και έφτασε στην νίκη με σκορ 2-0 με τα γκόλ των Κολοκούδια και Μάατσι. Το σκορ άνοιξε ο Κολοκούδιας με κεφαλιά στο 11’, ενώ σε μια αντεπίθεση λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Μάτσι κατάφερε να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σαλαμίνα έκανε συντήρηση, κράτησε το 2-0 και έφτασε σε μια σχετικά εύκολη νίκη.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ:Βεσελόφσκι, Τσαμπούρης, Κούσουλος, Γκράσι, Τσίνα, Τζούρτζουριτς, Σκοπελίτης, Αμπελάιρας (89′ Νεάγκου), Πεδρίτο, Μάτσι (73′ Ελευθερίου), Κολοκούδιας (78′ Μακρίεφ)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ:Μάστρου, Μπαρμπούδης, Ευθυμίου, Ντιαλό, Αναστασίου, Βλασόπουλος, Γιουσπασιάν, Νατσιόπουλος, Μπριτζίτο, Θεράποντος (52′ Κάλεζιτς) , Ράτκοβιτς

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Ορθοδόξου Ανδρέας (Βίκτωρος Σωτήρης – Σπανός Χριστάκης), 4ος: Θεουλή Χρυσοβαλάντης, Παρ.: Δημητρίου Ανδρέας

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκράσι (4η)/ Ευθυμίου

ΓΗΠΕΔΟ: «Αμμόχωστος»