4 Μαΐου, 2024
  • 4 Μαΐου, 2024
  • Η Αλκή το βιολί της …Στραβοπάτημα της Πάφου και νίκες για ΕΝΠ, Ολυμπιακό και Αγ.Νάπα

By on 19 Νοεμβρίου, 2016 0 1200 Views

Έβδομη σερί νίκη για την Αλκή στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας και με απολογισμό 28 βαθμούς διατηρείται σταθερά στην κορυφή.

Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής επικράτησε με 4-0 πάνω τον Οθέλλο Αθαηίνουν και διέκοψε το σερί του με τις τρεις συνεχόμενες νίκες.

Στο 15’ ο Ανδρέας Παπαθανασίου άνοιξε το σκορ (έβδομο φετινό γκολ) για τους πρωτοπόρους στο 28’ ο Τριμπό πέτυχε το 2-0 και ένα λεπτό πριν από το φινάλε ο Αφόνσο Γουίλλυ. Στο 89’ διαμορφώθηκε το 4-0 από τον Πάρπα.

ΕΝ Παρεκκλησιάς – Πάφος…2-2

Στην Παρεκκλησιά είχαμε δραματικό φινάλε και ισοπαλία 2-2.

Ο Χριστοφή στο 9ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 45’ ο Χμαλάτζε ισοφάρισε σε 1-1 για την Πάφο. Με πέναλτι του Χριστοφή στο 75’ η τοπική ομάδα πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ και στις καθυστερήσεις η Πάφος ισοφάρισε με τον Γεωργίου.

Αγία Νάπα – ΘΟΪ Λακατάμιας…3-0

Επιστροφή στις νίκες για την Αγία Νάπα μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής στην Παρεκκλησιά, τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Λακατάμιας.

Στο 12’ ο Μάρκου άνοιξε το σκορ και στο 22’ ο Εμπαλό πέτυχε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Το 3-0 διαμορφώθηκε δεκαπέντε λεπτά πριν από το φινάλε από τον Ρόκια.

Νίκησαν Ένωση και Ολυμπιακός

Ο Μπρούνο Μοραϊς στο 35’ χάρισε τη σπουδαία νίκη στην Ένωση επί της ΕΝΑΔ με 1-0 στην Πόλη Χρυσοχούς και στο ίδιο λεπτό ο Ασσιώτης σκόραρε στη νίκη 1-0 για τον Ολυμπιακό μέσα στη Χλώρακα επί του τοπικού Ακρίτα.

Εθνικός Άσσιας – Ομόνοια Αραδίππου…1-2

Στο Μακάρειο Στάδιο η Ομόνοια έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες της και με την τρίτη σερί νίκη έφτασε στους έντεκα βαθμούς.

Η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με το ξεκίνημα του αγώνα από γκολ του Ηλία Σταυρόπουλου και οι γηπεδούχοι στο 35’ ισοφάρισαν με τον Πανίκο Ευθυμιάδη.

Στο 53΄ο Γρηγορίου έβαλε ξανά μπροστά τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε το σημαντικό 2-1.