1 Μαΐου, 2024
  • 1 Μαΐου, 2024

Δόξα – ΑΠΟΕΛ: Επαγγελματική νίκη!

By on 14 Ιανουαρίου, 2017 0 607 Views

Η Δόξα έχασε με σκορ 0-2 από το ΑΠΟΕΛ στο Μακάρειο στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Το ΑΠΟΕΛ δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι δεν μπούσε να επιβάλει τον ρυθμό του, την στιγμή που η Δόξα έβγαζε πολύ καλές άμυνες και ταυτόχρονα κάποιες επικίνδυνες αντεπιθέσεις στο πρώτο 30′ λεπτο του αγώνα. Στο 32΄ ομως το ΑΠΟΕΛ βρήκε τον τρόπο να σκοράρει μετά από μπαλιά του Εφραίμ και με σουτ στην κίνηση ο Ντε Καμάργκο έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ΑΠΟΕΛ διαχειρίστηκε το προβάδισμα του, και κατάφερε να σκοτώσει τον αγώνα στο 79΄ όταν ο Μιλάνοφ βρήκε τον Σωτηρίου ο οποίος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα για το ΑΠΟΕΛ κάνοντας το τελικό 0-2.

ΔΟΞΑ (Κ.Κορμπεράν)Νέγκρι, Σάντσεζ, Ρούντι, Ρεδόντο (74΄ Μπραούλιο), Γκόμες (80΄ Κάστρο), Εντμάρ, Κορομίνας, Λεονάρντο, Σεράν (85΄ Φοφάνα), Πουτζιουρής, Γκουλόν

ΑΠΟΕΛ (Τ.Κρίστιανσεν): Βάτερμαν, Μερκής, Ιωάννου, Λάγο, Μιλάνοφ, Μοράις, Βινίσιους, Αλωνεύτης (57΄ Βάντερ), Εφραίμ (80΄ Γιαννιώτας), Ντε Καμάργκο (74΄ Ορλάντι), Σωτηρίου