- Home
- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
- Ο βοηθός έσωσε τον διαιτητή…
![](https://athlitiki.com/wp-content/uploads/2017/02/IMG_3708.jpg)
Ο βοηθός έσωσε τον διαιτητή…
Στο 29΄ο Νικολάου σφύριξε πέναλτι για την ΑΕΚ για χέρι του Άλβες το οποίο ωστόσο δεν υπήρχε διότι η μπάλα κτύπησε στο πρόσωπο του Βραζιλιάνου, όμως ακυρώνει την απόφαση του, μετά από υπόδειξη του βοηθού του Αθηνόδωρου Ιωάννου ο οποίος έδωσε ορθά οφσάιντ σε βάρος του Τρισκόφσκι στην αρχή της φάσης. Με αυτό τον τρόπο ο βοηθός γλίτωσε τον διαιτητή από ένα πολύ σοβαρό λάθος.