• 18 Μαΐου, 2024
  • Ο Ερμής φόρτωσε προβλήματα την ΑΕΛ με διπλό στο Τσίρειο

Ο Ερμής φόρτωσε προβλήματα την ΑΕΛ με διπλό στο Τσίρειο

By on 5 Μαρτίου, 2017 0 645 Views

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη και πιεστική αλλά νικητής αναδείχθηκε ο Ερμής. Η ομάδα της Αραδίππου πήρε ένα διπλό που πολύ λίγοι θα περίμεναν. Ο Ερμής νίκησε 2-1 και αύξησε την διαφορά από τη Νέα Σαλαμίνα στην μάχη που θα δώσουν για την 7η θέση, ενώ η ΑΕΛ στην Τρίτη της σερί ήττα έμεινε στους 51 βαθμούς, βλέπει τους άλλους να απομακρύνονται και μπαίνει από την 4η θέση στη φάση των ομίλων και με αρκετά προβλήματα ψυχολογίας και γκρίνιας.

Ο Ερμής κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ του Ντε Μέλο μέσα από την περιοχή στο 56΄. Η ΑΕΛ έβαλε πίεση για την ισοφάριση και στην κόντρα χτύπησε ο Μασίνουα ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Ρόμο, δεν λάθεψε, έκανε υποδειγματικό πλασέ και το 2-0 στο 79΄.
Το μόνο που κατάφερε να κάνει η ΑΕΛ ήταν να μειώσει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων σε 2-1 με τον Μαύρου.

ΑΕΛ : Ρόμο, Χ.Κυριάκου, Φορτούνα (64΄ Μαύρου), Νικολάου (57΄ Αρουαμπαρένα), Λαφράνς, Μιτρέα, Σοάρες, Μπλάνκο (20΄ Γεωργιάδης), Μέσκα, Πίτι

ΕΡΜΗΣ : Στυλιανού, Χριστοφή, Ντε Μέλο, Αρτάμπε, Μαρτίνιουκ, Μασίνουα, Ντε Βρίσε, Ψάλτης, Μαισουράντζε (44΄ Χριστόφ), Λίλλης (78΄ Κέζος), Κότο Παγές (83΄ Αλεξίου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μιτρέα/ Μασίνουα, Ψάλτης, Ντε Μέλο, Λίλλης

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 1648
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Χαράλαμπος Σκαπούλλης (Ν. Καλησπέρας – Α. Μιχαηλίδης), 4ος: Νικόλας Αθανασίου