• Uncategorized
  • Πήρε την πρόκριση στην παράταση η Δόξα

Πήρε την πρόκριση στην παράταση η Δόξα

By on 8 Μαρτίου, 2017 0 333 Views

Στο Μακάρειο η Δόξα κέρδισε τον επαναληπτικό προημιτελικό αγώνας κόντρα στον Ολυμπιακό με 2-1 μετά από 120΄αγωνιστικά λεπτά και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου.

Στο 14΄ ο Κορομίνας με γυριστό σουτ, έπειτ από κεφαλιά του Γκουλόν,  πέτυχε το 1-0 για την Δόξα. Η απάντηση του Ολυμπιακού ήταν σχεδόν άμεση καθώς στο 28′ μετά από λάθος του Ενινφούλ, ο Τόρες εκμεταλλεύεται, δίνει στον Χριστοδούλου που από κοντά ισοφάρισε σε 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο η δύο οδηγήθηκαν στην παράταση. Στο 106′ ο Μπραούλιο με σουτ από μακρινή απόσταση πέτυχε ένα φοβερό γκόλ κάνοντας το 2-1 για την Δόξα που πήρε τον δρόμο για την επόμενη φάση με συνολικό σκορ 3-2.

Δόξα: Χατζηφραγκίσκου, Παουλίνιο, Ρούντι, Ρεδόνδο, Κάστρο (79΄ Φοφανά), Εντμάρ (65΄ Σάντσες), Κορομίνας, Ενινφούλ, Σεράν, Ανδρέου (51΄ Μπραούλιο), Γκουλόν.

Ολυμπιακός: Παναγιώτου, Τσιακλής, Σωτηρίου, Πουγιούκκας, Σεραφείμ, Κάστρο (72΄ Τεξέιρα), Αυλωνίτης, Ασσιώτης (99΄ Χριστοφίδης), Γερολέμου, Τόρες, Χριστοδούλου (59΄ Πεχλιβάνης).