18 Μαΐου, 2024
  • 18 Μαΐου, 2024

Βροχή τα γκόλ στο ΓΣΖ, με νικήτρια την Καρμιώτισσα

By on 12 Μαρτίου, 2017 0 816 Views

Μεγάλη και σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία για την Καρμιώτισσα με 5-3 επι του Εθνικού Άχνας. Η Καρμιώτισσα έπιασε τον Εθνικό στους 30 βαθμούς.

Στο 16ο λεπτό ο Εθνικός έκανε το 1-0 μ΄ένα εξαιρετικό γκολ από τον Κιπιάνι. Δύο λεπτά πέρασαν από την έναρξη του δευτέρου μέρους και η Καρμιώτισσα κατάφερε να κάνει το 1-1 με τον Όρντος. Στο 51′ ο Πάσεκ έκανε το γύρισμα από δεξιά εκεί όπου ο Όρντος με πλασέ έκανε το 2-1. Ο Εθνικός απάντησε άμεσα στο γκολ της Καρμιώτισσας με τον Κατσιαράβα στο 54ο λεπτό. Στο 58ο λεπτό η Καρμιώτισσα πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Πόλιανετς Να πετυχένει το 3-2. Στο 67ο λεπτό ο Εθνικός έφτασε μια ανάσα από το 3-3 από το απευθείας φάουλ του Κατσιαράβα το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 74ο λεπτό ο Αντάμοβιτς έδωσε στην Καρμιώτισσα προβάδισμα δύο γκολ όταν με πλασέ απέναντι από τον Πρόσεκ διαμόρφωσε το 4-2. Εφτά λεπτά πριν το 90΄ ο Εθνικός Άχνας μείωσε σε 4-3 με τον Κιπιάνι. Δύο λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90λέπτου, ο Μάρκο Αντάμοβιτς βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Πρόσεκ και με εύστοχο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 5-3.

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Βοσκανίαν, Ταραλίδης (46΄ Αρότσα), Γουίλερ, Μπαρμπάρο, Αντάμοβιτς, Λοκόμπε, Πόλιανετς, Πάσεκ, Σάλιακας, Όρντος

Εθνικός Άχνας: Πρότσεκ, Στόϊτσεφ, Πιντσέλι, Κιπιάνι, Κατσιαράβα, Ενέσκου, Κυπριανού, Φιλίποφ, Μουλαζίμης, Ντόμπνια, Ζελάγια