5 Μαΐου, 2024
  • 5 Μαΐου, 2024

Μοιρασιά με γκολ και θέαμα στο Μακάρειο

By on 8 Απριλίου, 2017 0 624 Views

Στο Μακάρειο Δόξα και Εθνικός Άχνας πρόσφεραν απλόχερα θέαμα και πολλά γκολ. Έξι γκολ σίγουρα σημειώθηκαν αλλά από τρία για κάθε ομάδα ομάδα στο πρώτο ημίχρονο ίσως να είναι και η πρώτη φορά εδώ και αρκετά χρόνια. Το τελικό 3-3 αφήνει σαφώς πιο ικανοποιημένη την ομάδα του Εθνικού ενώ αφήνει την Δόξα σε πολύ δύσκολη θέση

Ο Εθνικός άνοιξε το σκόρ στο 7′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ για να ισοφαρίσει η Δόξα στο 16´ Μπραούλιο. Ο Εθνικός πήρε προβάδισμα και πάλι με πανέμορφο γκολ του Ζελάγια στο 26′, με την Δόξα να απαντά είς διπλούν στο 32′ και 35′ με τους Ενινφούλ και Μπραούλιο. Το 3-3 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου διαμόρφωσε στο 41′ ο Κυπριανού.

Στο δεύτερο μέρος χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες το 3-3 όμως έμεινε μέχρι τέλους.

ΔΟΞΑ (Σ.Πουρσαιτίδης): Χατζηφραγκίσκου, Παουλίνιο, Ρούντι (68΄ Γκουλόν), Ρεδόντο, Γκόμες, Μπραούλιο, Κορομινάς, Λεονάρντο, Φοφάνα, Ενινφούλ, Σεράν

ΕΘΝΙΚΟΣ (Β.Ιβανάουσκας): Μπογκαντίνοφ, Στόιτσεφ, Αράμπαλ, Κιπιάνι (90+2 Παπαγεωργίου), Ενέσκου, Κυπριανού (74΄Χατζηβασίλης), Φιλίποφ, Κρατσούνοφ, Αρέστη (77΄ Ιλουρίτζε), Ντόπνια, Ζελάγιανώ για την Δόξα