5 Μαΐου, 2024
  • 5 Μαΐου, 2024

Νίκησε ο Άρης και …προσεύχονται στη Νέα Σαλαμίνα

By on 12 Απριλίου, 2017 0 1035 Views

Ο Μαραγκουδάκης μίλησε στο τέλος και ο Άρης πήρε πολύ σημαντική νίκη επί της Καρμιώτισσας με 3-2 πιάνοντας την ομάδα των Πολεμιδιών στην βαθμολογία στους 33 βαθμούς.Η Καρμιώτισσα δείχνει τάσεις αυτοκτονίας αφού έχασε το σοβαρό προβάδισμα που είχε μπαίνοντας στην β΄ φάση και πλέον τόσο αυτή όσο και ο Άρης προσεύχονται στην Ν.Σαλαμίνα να κερδίσει την Δόξα για να μην τους πλησιάσει στους τρείς βαθμούς

Πολύ μέτριο το παιγνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να σκοράρουν ουσιαστικά στις μοναδικές ευκαιρίες εντός στόχου που δημιούργησαν. Προηγήθηκε ο Άρης με πισινή κεφαλιά του Βέλνα στο 28΄για να ισοφαρίσει η Καρμιώτισσα στο 32΄με αυτογκόλ του Μάρτινς.

΄Διαφορετικό το θέαμα στο β΄ημίχρονο με τις δύο ομάδες να δίνουν πολλές δυνάμεις για την νίκη. Ο Άρης πήρε προβάδισμα στο 71’ με πέναλτι του Μάρτινς σε κράτημα του Πάσεκ πάνω στον Βέλνα. Η Καρμιώτισσα έμεινε με δέκα παίχτες στο 75’ σε απευθείας κόκκινη του Αρότσα που κτύπησε εκτός φάσης τον Μαραγκουδάκη, αλλά βρήκε τις δυνάμεις να βγει μπροστά και να ισοφαρίσει στο 83’ με όμορφη ατομική ενέργεια του Βαττή. Ο Μαραγκουδάκης όμως ήταν αυτός που μίλησε τελευταίος αφού με δυνατό βολέ μετά από αδράνεια της άμυνας της Καρμιώτισσας στο 87’ νίκησε τον Ντραγκόγεβιτς και χάρισε στον Άρη την υπερπολύτιμη νίκη

ΑΡΗΣ: Γιαννακόπουλος, Κυριάκου, Ράντου (58′ Αντωνίου), Μενέντες, Ευσταθίου, Παχίπης, Γιούσεφ (87′ Γκονζάλες), Βέλνα, Αλβαράδο (61′ Αουρέλιο), Μάρτινς, Μαραγκουδάκης

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Ντραγκόγεβιτς, Βοσκανιάν, Όστοϊτς, Γουϊλερ (72′ Μανογιάν), Μπάρμπαρο (58′ Σταύρου), Αντάμοβιτς, Αρότσα, Μπόλιανετς, Πάσεκ, Σάλιακας, Όρντος (68′)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λεόντιος Τράττος (Μιχάλης Μαρίνου, Παύλος Γεωργίου), Βασίλης Δημητρίου (Ανδρέας Δημητρίου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ευσταθίου, Αντωνίου, Αουρέλιο, Μαραγκουδάκης, Παχίπης/ Γουϊλερ (2η), Όρντος, Πάσεκ, Βοσκανιάν, Μπόλιανετς

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Αρότσα

ΓΗΠΕΔΟ: Τσίρειο

ΘΕΑΤΕΣ: 50 Εισιτήρια