3 Μαΐου, 2024
  • 3 Μαΐου, 2024

Άνετα η Δόξα νίκησε και ελπίζει…

By on 22 Απριλίου, 2017 0 686 Views

Ανεπηρέαστη η Δόξα από τον πρωινό θόρυβο για τη στοιχηματική δραστητιότητα η Δόξα έκανε άνετο πέρασμα από το «Αντώνης Παπαδόπουλος», όπου επικράτησε του Ερμή με 5-1και πλέον περιμένει τα αποτελέσματα των άλλων ματς του Β’ γκρουπ .

Το ματς κρίθηκε πολύ νωρίς καθώς η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη πριν συμπληρωθεί το ημίωρο χωρίς να ιδρώσει πέτυχε τρία γκολ με τους Μπραούλιο στο 17’, Ρεδόνδο στο 21’ και Κορομίνας στο 26’. Ο Ερμής είχε δοκάρι στο 28’ με τον Κότο Παγιές και ένα λεπτό αργότερα σκόραρε με τον Γκραντίν, ενώ δοκάρι είχε και η Δόξα στο 34’ με τον Κορομίνας.

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε στην επανάληψη και η Δόξα πέτυχε άλλα δύο γκολ, με τον Κάστρο να κάνει το 4-1 στο 70’ και τον Τιάγκο Γκόμες να διαμορφώνει το τελικό 5-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ερμής: Στυλιανού, Κυπριανού, Χριστοφή, Μπενγκά (63’ Χατζηδημητρίου), Αντωνίου (46’ Μαϊσουράτζε), Αρτάμπε, Γκραντίν, Λίλλης, Κότο Παγιές, Ντε Μέλο, Μασίνουα.

Δόξα: Νέγκρι, Παουλίνιο, Ρεδόνδο, Σεράν Πόλο, Γκουλόν, Ενιφούλ (67’ Γουίλσον), Γκόμες, Πουτζιουρής (66’ Ρούντι), Κορομίνας, Κάστρο, Μπραούλιο (74’ Λεονάρντο).