• 5 Μαΐου, 2024
  • Φρέντμπεργκ:Στα τελευταία 20 λεπτά η απόδοση δεν τιμά κανέναν μας

Φρέντμπεργκ:Στα τελευταία 20 λεπτά η απόδοση δεν τιμά κανέναν μας

By on 7 Μαΐου, 2017 0 1044 Views

Εκ μέρους του προπονητικού τιμ της Ομόνοια μίλησε ο Γέσπερ Φρέντμπεργκ μετά την ήττα από την Ομόνοια.
«Ήταν σημαντικό παιχνίδι για εμάς. Θέλαμε μόνο τη νίκη σε δύσκολη έδρα με έναν δυνατό αντίπαλο. Στο πρώτο μέρος ήμασταν καλύτεροι, κρατούσαμε την μπάλα αλλά επιθετικά δεν κάναμε τις μεγάλες φάσεις. Είχαμε κάποιες σημαντικές απουσίες αλλά αυτοί που έπαιξαν βοήθησαν στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν δώσαμε συνέχεια στην εικόνα του α΄ μέρους αλλά φτιάξαμε κάποιες καλές φάσεις και θα μπορούσαμε να πετυχαίναμε ένα γκολ. Στα τελευταία 20 λεπτά η απόδοση δεν τιμά κανέναν μας, δεν είμαστε περήφανο γι’ αυτό το διάστημα. Δεν προσπαθήσαμε να αλλάξουμε την μοίρα μας στο γήπεδο. Προσπαθήσαμε μετά το 2-0 να γίνουμε πιο επιθετικοί αλλά δεν τα καταφέραμε. Δεν είχαμε ισορροπία στο παιχνίδι μας και ανοίξαμε πολύ. Θα πρέπει να κλείσουμε ότι καλύτερα μπορούμε την σεζόν, να σεβόμαστε το έμβλημα της ομάδας, τον σύλλογό και τον κόσμο. Αυτό πρέπει να κάνουμε. Είναι δύσκολη στιγμή για τον σύλλογό, θα πρέπει να συμπεριφερθούμε με επαγγελματισμό».