By on 12 Μαΐου, 2017 3 2304 Views

bca372ce9cf58bc5b66066035c93e338_w639_h432_sc
Ο αρχηγός της ΑΕΛ Νικόλας Τσακανιάς παραλαμβάνει το τρόπαιο από το Γενικό Διευθυντή της ΚΟΠ κ. Ανθούλη Μυλωνά.

—————————-

Η ΑΕΛ νίκησε με 8-4 την Ομόνοια / Αραράτ – ΑΕΛ και κατέκτησε απόψε το τρόπαιο του Κυπέλλου Futsal.

Πρώτη κατάκτηση για την ΑΕΛ, που ολοκλήρωσε με τίτλο τη φετινή χρονιά σε ένα τελικό που πρόσφερε καλό θέαμα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ προηγήθηκε με 4-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Καρβάλιο (1′, 17′), Αγκουϊάρ (2′), Ντα Σίλβα (3′), ενώ για την Ομόνοια / Αραράτ σκόραρε στο 6′ ο Κωνσταντίνος Ανδρέου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Γιάννης Ιωάννου μείωσε σε 4-2 για την Ομόνοια / Αραράτ.

Στο 25′ ο Καρβάλιο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-2 για την ΑΕΛ και στο 28′ ο Γιάννης Ιωάννου μείωσε σε 5-3.

Στο 35′ και 36′ ο Αγκουϊάρ με διαδοχικά τέρματα ανεβασε το δείκτη του σκορ στο 7-3 για την ΑΕΛ και στο 38′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 8-3 και ένα λεπτό αργότερα ο Κρατσόφ μείωσε σε 8-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.