30 Απριλίου, 2024
  • 30 Απριλίου, 2024

Χαμόγελα στην Αλκή για το 1-1στην Πάφο

By on 10 Σεπτεμβρίου, 2017 0 602 Views

Η Αλκή έφυγε απο την Πάφο με τον βαθμό της ισοπαλίας φθάνοντας τους 4 βαθμούς σε δύο εκτός εδρας αγώνες με ομάδες του κάτω διαζώματος.Το 1-1ικανοποιεί περισσότερο την ομάδα της Λάρνακας. Ο Γιάνζα μόλις στο 3’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο ο Ντουβεντρού απάντησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτο ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν για να σκοράρουν ένα δεύτερο τέρμα, αλλά υστέρησαν στην τελική προσπάθεια.Την τελευταία κλασική ευκαιρία έχασε η Αλκή στο 90′

ΠΑΦΟΣ: Κόπριβετς, Γιάνζα, Γκάμποβς, Χόριτς, Ντομίνγκεζ, Φυλακτού, Γκουλόν (87′ Πογέτ), Μπρουλς, Σταύρου (60′ Κοβαλένκο), Ντεούλ, Ζαχαρίου (70′ Σικόρσκι).

ΑΛΚΗ: Στρατηλάτης, Πάρπας, Φραγκέσκου, Ντουβεντρού, Χαρής, Ντικρουζά, Πιεράτσι, Χαμντί (64′ Γουΐλι), Τριμπό (90+3′ Ενγκόμο), Ντιακιτέ, Φαμπρίτσιο (80′ Αβραάμ).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντομίνγκεζ, Γιάνζα, Φυλακτού