• 6 Μαΐου, 2024
  • Της άναψε κόκκινο η Αλκή και ο…βοηθός.Απώλειες για την Ομόνοια

Της άναψε κόκκινο η Αλκή και ο…βοηθός.Απώλειες για την Ομόνοια

By on 23 Σεπτεμβρίου, 2017 0 775 Views

Απρόσμενες απώλειες για την Ομόνοια στο ΓΣΠ αφού με μέτρια εμφάνιση στο Α’ημίχρονο έφερε ισοπσλία 2-2 με την Αλκή.Στο β’ ημίχρονο πίεσε και έσωσε τον ένα βαθμό με πέναλτι στο 86′ ενώ προηγουμένως της ακυρώθηκε κανινικό γκολ.Η Αλκή πέυχε πρώτη γκολ με τον Σ.Φαμπρίτσιο και ισοφάρισε ο Χριστοφή αλλά πάλι ο Φαμπρίτσιο πριν κλείσει το Α ημίχρονο έδωσε προβάδισμα στην Αλκή και με τον δικό της Φαμπρίτσιο η Ομόνοια ισοφάρισε 2-2 στο 86’με πέναλτι.Στο 61’κακώς ακυρώθηκε γκολ της Ομόνοιας από τον Σοάρες με τον βοηθό Ξενοφώντος να υποδεικνύει οφσάιντ τον Ντρμπισάιαρ που έτρεξε προς την μπάλα αλλά ήταν ενφανέστατα καλυμένος .Στο 22’του αγώνα εδικουότο πέναλτι η Αλκή όταν ο Κατελάρης έσπρωξε αντίπαλο στην περιοχή και αν εδίνετο θα ήταν και απιβολή.
ΟΜΟΝΟΙΑ (Π.Χριστοδούλου): Παναγή, Τζαίλσον, Μαργκάσα, Φαμπρίτσιο, Γουίλιαμ, Κατελάρης (56′ Λόπες), Σοάρες, Κανού, Τζαρσίνιο (73′ Γκονζάλες), Χριστοφή, Νταρμπισάιαρ

ΑΛΚΗ (Σ.Δαμιανού): Πάρτο, Ντιακιτέ, Λοϊζίδης, Πάρπας, Φαμπρίτζιο, Χαμπντί, Φραγκέσκου, Πιεράτζι, Τιγκρουτζιά, Σεμέδο (79′ Τριμπό), Ντουβεντρού,

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χριστοφή, Πιεράτζι, Φαμπρίτζιο
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Γιώργος Νικολάου (Όμ. Τζιωρζής, Χ. Ξενοφώντος), Κ. Ψευδιώτης (Μιχ. Παπαβαρνάβας).