1 Μαΐου, 2024
  • 1 Μαΐου, 2024

Πάφος με πάθος…ανατροπή και νίκη

By on 30 Σεπτεμβρίου, 2017 0 438 Views

Η Πάφος με γκολ του Γκουλόν στο 73΄πήρε νίκη 2-1 με ανατροπή και άφησε τον Ερμή στην τελευταία θέση.
Σε ένα μέτριο Α΄ημίχρονο ο Ερμής προγήθηκε με μακριό σουτ του Γεωργιάδη που έπιασε στον ύπνο τον Κόπριβετς ο οποίος στην συνέχεια σε 2-3 πριπτώσεις απέτεψε δεύτερο γκολ του Ερμή διορθώνοντας το λάθος του.Στο Β΄ημίχρονο η είσοδος του Καμαρά ανέβασε την Πάφο που πίεσε τον Ερμή που κινήθηκε στην μετριότητα .Το πάθος της Πάφου έφερε την ανατροπή με γκολ των Ντομίνγκες και Γκουλόν μέσα σε αποθέωση από 700 περίπου οπαδούς τους που πίστεψαν στην ομάδα τους και ήταν στην κερκίδα του Παφιακού.Η Πάφος έκανε 8 τους βαθμούς της ενώ ο Ερμής έμεινε χαμηλά με τρεις βαθμούς .Παρόλο που προηγήθηκε η ομάδα της Αραδίππου δεν έπεισε με την εμφάνιση της ότι άξιζε να φύγει με τρίποντο από την Πάφο αν και μπορούσε να πάρει την ισοπαλία αλλά στο 88΄έχασε την μεγάλη ευκαιρία με τον Εμενγκάρα.

TA ΓΚΟΛ

11′ 0-1: Από την σέντρα του γηπέδου ο Γεωργιάδης είδε τον Κόπριβετς εκτός εστίας και με ψηλοκρεμαστό σουτ σημείωσε ένα εξαιρετικό τέρμα

48′ 1-1: Κόρνερ από τον Γιάνζα και με καρφωτή κεφαλιά ο Ντομίγκες νίκησε τον Αραμπατζή

73′ 2-1: Δυνατό βολέ του Γκουλόν σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Ερμή, η μπάλα καταλήγει στα δίκτυα

ΠΑΦΟΣ: Κόπριβετς, Χόριτς, Ντομίγκεζ, Γκουλόν, Μοστεφά, Πογιέτ (46′ Καμαρά), Γιάνζα, Γκάποβς, Μπρουλς, Ντεούλ, Κοβαλένκο (69′ Σταύρου)

Στον πάγκο: Αγγούν, Κομπανί, Λότριτς, Σικόρσκι, Τσιλουγιά, Φιλιμόνοφ, Σταύρου, Φυλακτού, Ρόκουλιτς, Καμαρά, Τσερνομόρτιτς

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Ιμερένκοφ, Χριστοφή, Νταμσέφσκι (62′ Τσούμου), Ψάλτης, Μαρτίνιουκ (81′ Σαδραβέλης), Φρίνμποργκ,Γουϊκς, Τσίνα, Γεωργιάδης (72′ Πατσέκο), Εμεγκάρα

Στον πάγκο: Παναγή, Σωφρονίου, Σαδραβέλης, Κέζος, Ταραλίδης, Τσούμου, Αριστοτέλους, Ζαχάρια, Πατσέκο, Θεοδώρου, Λίλλης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χρυσοβαλάντης Θεουλή (Ν. Καλησπέρα – Χ. Χρίστου), 4ος: Γ. Αναστασίου, Παρ.: Μ. Τσαγγάρης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χόριτς (3η)/ Ιμερένκοφ, Φρινμπόργκ, Μαρτίνιουκ (3η)

ΓΗΠΕΔΟ: «Στέλιος Κυριακίδης»

ΘΕΑΤΕΣ: 686 Εισιτήρια