2 Μαΐου, 2024
  • 2 Μαΐου, 2024

Η Ρόμα άφησε χαμηλά την Μίλαν

By on 1 Οκτωβρίου, 2017 0 857 Views

Στο 45λεπτο που ήταν καλύτερη και πίεζε για να πάρει τη νίκη, η Μίλαν δέχθηκε δύο γκολ από την Ρόμα, ηττήθηκε με 0-2 και βλέπει από νωρίς τη σεζόν να γίνεται προβληματική. Οι Rossoneri έχασαν δεύτερο σερί ματς και έχουν πλέον σοβαρό θέμα προπονητή, ενώ η Ρόμα συνεχίζει εξαιρετικά και με αγώνα λιγότερο βρίσκεται στο -1 από τις θέσεις που οδηγούν στο Champions League. Τζέκο και Φλορέντσι τα γκολ των Ρωμαίων, αποβλήθηκε προς το τέλος ο Τσαλχάνογλου για την Μίλαν. Στο 79′ η πρώτη αλλαγή από τον Μοντέλα.

Η Ρόμα έδειξε από την αρχή στο ματς πόσο πιο δεμένο σύνολο είναι από την Μίλαν, για την οποία Μπορίνι και Αντρέ Σίλβα ήταν ό,τι καλύτερο. Στο 17′ ο Ντοναρούμα έπαιξε με τα πόδια πάνω στον Στρούτμαν, ο οποίος πλάσαρε από απόσταση με τη μία αλλά δεν βρήκε στόχο. Στο 20′ ο Κολάροβ έβγαλε εξαιρετικά τον Φλορέντσι αλλά ο τελευταίος σούταρε στον Ντοναρούμα και ύστερα από ένα δεκάλεπτο που η κατοχή άλλαζε, ο Στρούτμαν δεν μπόρεσε να συνεχίσει ύστερα από σύγκρουση με τον Φάσιο και στη θέση του μπήκε ο Πελεγκρίνι, ο οποίος, ύστερα από άσχημα μακρινά σουτ από πλευράς Μίλαν, έχασε καλή ευκαιρία στο 42′ με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή που μπλόκαρε ο Ντοναρούμα.