3 Μαΐου, 2024
  • 3 Μαΐου, 2024

Λύτρωση στο 91′ από τον Ζαχίντ

By on 1 Οκτωβρίου, 2017 0 870 Views

Το ΑΠΟΕΛ απέφυγε το έμφραγμα στο 91′ όταν ο Αλωνεύτης έδωσε έτοιμο γκολ στον Ζαχίντ που σκόραρε και χάρισε τη νίκη στο ΑΠΟΕΛ 1-0.Προηγουμένως το ΑΠΟΕΛ έχασε πέναλτι όταν ο Πάρντο απέκρουσε την εκτέλεση του Ντε Καμάργκο ενώ άλλες δυο φορές η μπάλα σταμάτησε στα δοκάρια της Αλκής που είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 93′ αλλά ο Βάτερμαν απογειώθηκε και κράτησε τη νίκη.
Στο Α ημίχρονο η Αλκή έχασε 2 καλες ευκαιρίες απέναντι σε ενα μέτριο ΑΠΟΕΛ που ανέβηκε στο Β ημίχρονο με την είσοδο του Αλωνεύτη και πίεζε για το γκολ το οποίο πέτυχε στο φινάλε.Η Αλκή έμεινε απο δυνάμεις μετά το 75’ωστόσο γενικά στάθηκε καλά και αν δεν ήταν ο Βάτερμαν στο 93’θα ισοφάριζε.Άργησε να σκοράρει το ΑΠΟΕΛ αλλά άξιζε τη νίκη

Κίτρινες: Φραγκέσκου, Γκομό

Διαιτητής: Λεόντιος Τράττος

Βοηθοί: Στέλιος Νικήτα, Μάριος Καλογήρου

Αλκή: Πάρντο, Φραγκέσκου(76΄ Χαρή), Λοϊζίδης, Ντιακιτέ, Πάρπας(53΄ Θεοχάρους), Ντιγκρούτζια, Ιτούα, Ντουβεντρού, Τριμπό(46΄ Γκομό), Σεμέδο, Φαμπρίτσιο.

Στο πάγκο: Στρατηλάτης, Χ. Κώστα, Θεοχάρους, Γκομό, Αβραάμ, Μανώλη, Χαρής, Γαβριηλίδης, Ανδρέου, Καλλής, Ψύχας.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Καρλάο(48΄ Μερκής), Ρουέδα, Βούρος, Αλεξάνδρου, Βινίσιους(66΄ Σόουζα), Μοράις, Σαλάι, Ζαχίντ, Ορ(46΄ Αλωνεύτης), Ντε Καμάργκο.

Στο πάγκο: Κουτίνιο, Μερκής, Φαρίας, Σόουζα, Αλωνεύτης, Μακρής, Ποτέ, Αντωνίου.