4 Μαΐου, 2024
  • 4 Μαΐου, 2024

Υπέκυψε η Εθνική μας χωρίς δυσκολία στο Βέλγιο

By on 10 Οκτωβρίου, 2017 0 800 Views

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον 8ο προκριματικό όμιλο του Μουντιάλ 2018 η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών.

Με αντίπαλο το Βέλγιο στις Βρυξέλλες, έχασε με 4-0 και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της με 10 βαθμούς σε δέκα αγώνες.

Σαφώς ανώτεροι οι Βέλγοι, κατάφεραν να πετύχουν τέσσερα τέρματα και ολοκλήρωσαν την προσπάθεια τους στον όμιλο με 28 βαθμούς, έχοντας εξασφαλίσει εδώ και καιρό την πρώτη θέση του ομίλου.

Ο Έντεν Αζάρ άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Ο Θόργκαν Αζάρ πέτυχε το 2-0 στο 52′ , ο Έντεν Αζάρ με πέναλτι πέτυχε το 3-0 στο 66′ για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 ο Λουκάκου στο 78′.

Kύπρος: Παναγή, Δημητρίου, Λαΐφης, Κατελάρης, Μερκής, Μαρκάσα, Λαμπάν, Αρτυματάς (90′ Νικολάου), Κυριάκου (64′ Χαραλαμπίδης), Αλεξάνδρου (46′ Κάστανος), Σωτηρίου.