Ισόπαλο το ντέρμπι και το ΑΠΟΕΛ στην κορυφή

By on 12 Οκτωβρίου, 2017 0 557 Views

Στιγμιότυπο από τον αγώνα του ΑΠΟΕΛ με τον Εθνικό Λατσιών.
———————————————–

Με τις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας Futsal.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής που έγινε στη Λάρνακα και μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavison Ανόρθωση και Ομόνοια / Αραράτ έφεραν ισοπαλία 2-2.

Συναρπαστικός ο αγώνας, οι δύο ομάδες διαφήμισαν το άθλημα σε ένα σπουδαίο παιχνίδι που το αποτέλεσμα του καθορίστηκε στο τέλος.

Το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Μπουένο και στο 23ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής με πέναλτι πέτυχε το 2-0 για την Ανόρθωση.

Η Ομόνοια / Αραράτ μείωσε στο 32ο λεπτό με τον αρχηγό της Μανώλη Μανώλη και στο 39ο λεπτό ο Μανώλη ισοφάρισε σε 2-2.

Ο Μανώλη έφτασε στα επτά τέρματα και ο Μπουένο έφτασε στα πέντε τέρματα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τα σημερινά ήταν τα πρώτα φετινά τέρματα που δέχτηκε η Ομόνοια / Αραράτ.

Μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι στην κορυφή με εννέα βαθμούς ανέβηκε το ΑΠΟΕΛ που νίκησε στην έδρα του με 10-1 τον Εθνικό Λατσιών.