5 Μαΐου, 2024
  • 5 Μαΐου, 2024

Τρίποντο για την ΑΕΛ με Αρουαμπαρένα

By on 29 Οκτωβρίου, 2017 0 745 Views

Με κεφαλιά του Μικέλ Αρουαμπαρένα στο 87ο λεπτό η ΑΕΛ επικράτησε με 1-0 του Ερμή και σημείωσε σπουδαία «διπλό» μέσα στο ΓΣΖ.

Στο 54ο λεπτό ορθά ακυρώθηκε ως οφσάιντ το γκολ που σημείωσε ο Πατσέκο ενώ τρία λεπτά αργότερα ένα δυνατό σουτ του Σουάρες δεν βρήκε στόχο. Όσο περνούσαν τα λεπτά, τόσο αυξανόταν και η πίεση που έβαζε η ΑΕΛ και ο Αρουαμπαρένα ήταν αυτός που λύτρωσε τους «γαλαζοκίτρινους», σκοράροντας στο 87ο λεπτό με κεφαλιά.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πατσέκο, Μαρτίνιουκ, Τσίνα, Ταραλίδης/Λεόντσο, Σάσι.