12 Μαΐου, 2024
  • 12 Μαΐου, 2024

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U-16

By on 21 Νοεμβρίου, 2017 0 497 Views

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι κορυφής για την έβδομη αγωνιστική στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U-16.

Για την Ομόνοια Αραδίππου ήταν οι πρώτες φετινές απώλειες, καθώς μέχρι την Κυριακή μετρούσε έξι συνεχόμενες νίκες.

Η Liverpool F.C. International Academy Cyprus έφερε την πρώτη της ισοπαλία, αφού πριν το ντέρμπι μετρούσε πέντε νίκες.

Το ντέρμπι έγινε στα βοηθητικά γήπεδα του Σταδίου στην παρουσία αρκετών φιλάθλων και η Ομόνοια Αραδίππου προηγήθηκε με πέναλτι του Ανδρέα Σιήκκη στο 71ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 75ο λεπτό με γκολ του Άρη Σπαθάρη.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της έβδομης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα (2) 5-0 ΠΑΕΕΚ Κερύνειας (2)
Χαλκάνορας 1-2 Οθέλλος Αθηαίνου
ΑΕΖ Ζακακίου 1-3 Εθνικός Άσσιας
ΑΣΙΛ Λύσης 5-0 Ερμής Αραδίππου (2)

Στη βαθμολογία προηγείται η Ομόνοια Αραδίππου με 19 βαθμούς και ακολουθούν: Liverpool 16, Εθνικός Άσσιας 12, ΑΣΙΛ 12, Ερμής 10, Χαλκάνορας 10, ΠΑΕΕΚ 9, Οθέλλος 9, ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 7, Απόλλωνας 7, ΑΕΚ 6, ΑΕΖ 0.