• 3 Μαΐου, 2024
  • Δεν χρειάστηκε να ιδρώσει το ΑΠΟΕΛ για να φθάσει στην εξάρα

Δεν χρειάστηκε να ιδρώσει το ΑΠΟΕΛ για να φθάσει στην εξάρα

By on 25 Νοεμβρίου, 2017 0 683 Views

Το ΑΠΟΕΛ δεν χρειάστηκε να ιδρώσει για να κερδίσει εύκολα τον Ολυμπιακό αφού προηγήθηκε πριν ζεσταθούν…οι παίκτες και έκανε πολύ εύκολη τη συνέχεια και το τελικό 6-1 μιλά απο μόνο του.Η διαφορά των δυο ομάδων ήταν δεδομένη και εμφανής
Ο Γιώργος Δώνης απέναντι στον Ολυμπιακό έκανε πολλές αλλαγές, κατέβασε ένα… παράξενο αρχικό σχήμα αλλά όλα του βγήκαν.
Η σεμνή τελετή στο ΓΣΠ έλαβε τέλος από το πρώτο μέρος και δη από το πρώτο 25λεπτο όπου το σκορ ήταν 3-0, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με το ΑΠΟΕΛ προηγούμενο με 4-0.
Το σκορ άνοιξε με το καλημέρα στο 2΄ ο Εμπεσίλιο, στο 22΄ ο Σάλαι έκανε το 2-0, στο 24΄ ο Ντε Καμάργκο το 3-0 και στο 42΄ ο Ζαχίντ το 4-0 για να κλείσει έτσι το πρώτο μέρος.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ολυμπιακός μείωσε με φάουλ του Κάστρο στο 56΄ αλλά ο Σάλαι με κεφαλιά στο 69΄ επανέφερε την διαφορά στα τέσσερα γκολ. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Ντε Καμάργκο με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 81΄.

ΑΠΟΕΛ (Γ.Δώνης): Παρασκευάς, Ρουέδα (57΄ Μπερτόλιο), Εμπεσίλιο (46΄ Σόουζα), Ντε Καμάργκο, Ορ, Ζαχίντ, Σάλαι (72΄ Γκρούπατς), Αντωνίου, Βούρος, Μερκής, Μακρής

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χ.Μιχαήλ): Χίντι, Πουγιούκκας, Πεχλιβάνης, Μιγκελίτο (81΄ Καπαρτής), Τόρες, Κάστρο (73΄ Παντελή), Παχίπης (57΄ Αυλωνίτης), Σεραφείμ, Μενελάου, Αντωνίου, Σωτηρίου