6 Μαΐου, 2024
  • 6 Μαΐου, 2024

Δώρο πέναλτι και βαθμός στην Έβερτον

By on 10 Δεκεμβρίου, 2017 0 324 Views

Ο Πόσον έκανε δώρο ένα… ανύπαρκτο πέναλτι, ο Ρούνεϊ βρήκε δίχτυα και η Εβερτον της… μισής φάσης πήρε ισοπαλία 1-1 στο Ανφιλντ από τη Λέβερπουλ

H Εβερτον δεν είχε φάση μέχρι το 76ο λεπτό, όμως ο Γκρεγκ Πόσον είδε πέναλτι στην επαφή του Λόβρεν με τον Λιούιν κι έδωσε το δικαίωμα στα Ζαχαρωτά να πάρουν ισοπαλία 1-1 από τη Λίβερπουλ στο Ανφιλντ. Αρκετές χαμένες ευκαιρίες των Κόκκινων, χωρίς Κουτίνιο, Φιρμίνο άρχισε την ομάδα του ο Κλοπ.
Η Λίβερπουλ κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό, έχασε μοναδικές ευκαιρίες, αλλά στο τέλος η Εβερτον της… μισής ευκαιρίας ήταν αυτή που πήρε το θετικό αποτέλεσμα. Τα Ζαχαρωτά βρέθηκαν στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη, αντίθετα, οι Κόκκινοι έμειναν στο -13 από την κορυφή και με ματς περισσότερο!