1 Μαΐου, 2024
  • 1 Μαΐου, 2024
  • Στα πέναλτι η έκπληξη και από την Ένωση.Απέκλεισε την Αλκή που είχε πέναλτι μέσα αλλά δεν μέτρησε

By on 13 Δεκεμβρίου, 2017 0 673 Views

Κύπελλο των εκπλήξεων με την Ένωση να κάνει την δεύτερη έκπληξη της ημέρας κερδίζοντας στα πέναλτι την Άλκή όπως έκαμε νωρίτερα ο Οθέλλος με τον Εθνικό και έγιναν τρείς οι ομάδες της Β΄κατηγορίας που απέκλεισαν ομάδες Α΄κατηγορίας και θα είναι στην φάση των 16.

Η κανονική διάρκεια έληξε χωρίς γκολ παρά τις ευκαιρίες και την υπεροχή της Αλκής.Στην παράταση η Ένωση προηγήθηκε με τον Αντωνίου στο 96΄και ισοφάρισε Ο Φαμπρίτσιο στις καθυστερήσεις.Στην διαδικασία των πέναλτι η Ένωση πιο τυχερή πήρε την πρόκριση.Στο τελευταίο πέναλτι της Αλκής πάντως ο Χαρή της έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και μέσα από την γραμμή ωστόσο ο διαιτητής δεν είδε την μπάλα που κτύπησε μέσα από την γραμμή και με το επόμενο εύστοχο της Ένωσης τέλειωσε η διαδικασία χωρίς να είναι βέβαιο τι θα γινόταν στο επόμενο αν μετρούσε το πέναλτι του Χαρή.
ΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ
5-6 ο Κουμής. Η πρόκριση πάει στην ΕΝΠ.

5-5 Δείχνει δοκάρι ο διαιτητής στην εκτέλεση του Χαρή (πέρασε η μπάλα τη γραμμή).

5-5 ο Λισμπόα.

5-4 ο Ντιακιτέ.

4-4 ο Αντωνίου.

4-3 ο Λοϊζίδης.

3-3 Στο οριζόντιο δοκάρι η εκτέλεση του Γιωρκάτζη.