• 20 Μαΐου, 2024
  • Έχασε ευκαιρίες και βαθμούς κόντρα στην διαιτησία καιτην Λέστερ η Γιουνάιτεντ

Έχασε ευκαιρίες και βαθμούς κόντρα στην διαιτησία καιτην Λέστερ η Γιουνάιτεντ

By on 23 Δεκεμβρίου, 2017 0 904 Views

Η Γιουνάιτεντ έχασε τα… άχαστα στο King Power και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις, αφού η Λέστερ ισοφάρισε σε 2-2. Στο -13 από την κορυφή οι «κόκκινοι διάβολοι» που φωνάζουν σωστά για τη διαιτησία.

Η Γιουνάιτεντ έπαιξε με τη φωτιά και… κάηκε στις καθυστερήσεις, αφού ο Μαγκουάιρ με προβολή ισοφάρισε σε 2-2 για τη Λέστερ και ουσιαστικά έδωσε το πρωτάθλημα στη Σίτι. Η διαφορά στη βαθμολογία από την κορυφή εκτοξεύθηκε στους 13 βαθμούς, αν και οι «Κόκκινοι διάβολοι» φωνάζουν σωστά για πέναλτι που δεν δόθηκε στον Ράσφορντ. Ο Βάρντι έφτασε τα 50 γκολ στην Premier, ο Μάτα έκανε το καλύτερο ματς στη σεζόν, αλλά η Γιουνάιτεντ έχασε τεράστιες ευκαιρίες και το πλήρωσε κόντρα σε μια ομάδα που το πάλεψε αρκετά ακόμα και με δέκα παίκτες!