15 Οκτωβρίου, 2024
  • 15 Οκτωβρίου, 2024

Όρθιος στην Πάφο ο Ολυμπιακός.Πήρε βαθμό στο 87′

By on 3 Ιανουαρίου, 2018 0 519 Views

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση στο «Στέλιος Κυριακίδης» ανάμεσα στην Πάφο και τον Ολυμπιακό με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1, αποτέλεσμα που ικανοποιεί περισσότερο τον Ολυμπιακό που ισοφάρισε στο 87’.

Η Πάφος ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο και έφθασαν στο τέρμα με τον Γκουλόν στο 72’. Εκεί που όλα έδειχναν ότι θα έπαιρναν την νίκη στο 87’ ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Πουγιούκκα μετά απο εκτέλεση φσουλ του Σαμάρα και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΠΑΦΟΣ: Κόπριβετς, Ντομίγκεζ, Σικόρσκι (68′ Καμαρά), Μπρουλς (76′ Χριστοδούλου), Ντεούλ (89′ Χόριτς), Γκάμποβς, Φυλακτού, Ρόγκουλιτς, Γιάνζα, Μοστέφα, Γκουλόν

Στον πάγκο: Αγγούλ, Κομπανί, Πικραμένος, Χριστοδούλου, Χόριτς, Πογιέτ, Σταύρου, Γιαγκουδάκης, Ταραβέλ, Καμαρά

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χίντι, Πολυκάρπου (68′ Πουγιούκκας), Πεχλιβάνης, Μικελίτο,Τόρες (60′ Καπαρτής), Παχίπης, Σεραφείμ (82′ Παντελή), Σαμάρας, Χριστοφίδης, Αντωνίου, Σωτηρίου

Στον πάγκο: Παναγή, Κωνσταντίνου, Πουγιούκκας, Μενελάου, Αυλωνίτης, Καπαρτής, Παντελή, Λεμονάρης, Ανδρέου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λεόντιος Τράττου (Χαράλαμπος Χαραλάμπους – Αριστείδης Χρίστου, 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Φωτίου, Παρατηρητής Διαιτησίας: Ανδρέας Ξάνθου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκουλόν/ Σωτηρίου (3η), Σεραφειμ (3η), Πουγιούκκας