5 Μαΐου, 2024
  • 5 Μαΐου, 2024

Ανεβαίνει ο Ερμής, υποχωρεί η Πάφος

By on 6 Ιανουαρίου, 2018 0 686 Views

Πετυχαίνοντας ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, ο Ερμής πήρε σημαντική νίκη απέναντι στην Πάφο που οπισθοχωρεί επικίνδυνα με 2-0 και ανέβηκε στους 18 βαθμούς στην βαθμολογία.

Η ομάδα της Αραδίππου ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με τον Τσούμου στο 36’ ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε άλλες δύο ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα.

Αντίθετα στην επανάληψη η Πάφος ανέλαβε πλήρως τα ηνία του αγώνα και έφθασε πολύ κοντά στην ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει. Στην μοναδική του φάση ο Ερμής έφθασε και σε δεύτερο τέρμα με τον Εμεγκάρα στο 79’ και κάπου εκεί το παιγνίδι τελείωσε.

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Σανδραβέλης, Ιμερέκοφ, Ταραλίδης (66′ Κέζος), Μαρτίνιουκ, Εμεγκάρα, Τσούμου, Ζαχάρια, Τσίνα, Ψάλτης (62′ Θεοδώρου), Μπάουμαν (46′ Μοντέϊρο)

ΠΑΦΟΣ: Κόπριβετς, Κομπανί, Ντομίνγκεζ, Χόρικ, Σικόρσκι, Ντεούλ (66′ Τορμπίνσκι), Φυλακτού, Ρόγκουλιτς (46′ Μπρούλς), Γιάνζα, Μοστέφα, Γκουλόν (80′ Σταύρου)