19 Μαΐου, 2024
  • 19 Μαΐου, 2024

Η Ισπανία απλά κέρδισε στο φιλικό την Τυνησία

By on 10 Ιουνίου, 2018 0 506 Views

H Ισπανία δεν ικανοποίησε στο φιλικό με την Τυνησία, ωστόσο πήρε την πρώτη νίκη επί ρωσικού εδάφους στην ιστορία της σε τρεις αγώνες. Το 1-0 επί της Τυνησίας διαμορφώθηκε στο 84ο λεπτό από το τέρμα ρτου Ιάγκο Άσπας που είχε περάσει αλλαγή οκτώ λεπτά νωρίτερα. Η “φούρια ρόχα” είχε το πάνω χέρι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά δεν είχε πολλές κλασικές ευκαιρίες. Μάλιστα, οι Αφρικανοί είχαν κι αυτοί καλές στιγμές και θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ νωρίτερα, αν ήταν πιο εύστοχοι.

ΤΥΝΗΣΙΑ: Ματλουτί, Μπρον, Σ. Μπεν Γιουσέφ, Μεριά, Μααλούλ (58′ Χανταντί), Σκιρί, Σασί, Καουί (62′ Μπεν Αμόρ), Μπαντρί (78′ Μπεναλουάν), Φ. Μπεν Γιουσέφ (90+1′ Σραρφί), Σλιτί (69′ Καλίφα)

ΙΣΠΑΝΙΑ: Ντε Χέα, Οντριοθόλα (46′ Νάτσο), Πικέ, Ράμος, Άλμπα (76′ Άσπας), Τιάγκο (46′ Κόκε), Μπουσκέτς, Σίλβα (60′ Ασένσιο), Ίσκο (46′ Βάθκεθ), Ινιέστα, Ροντρίγκο (60′ Κόστα)