1 Μαΐου, 2024
  • 1 Μαΐου, 2024

Τρίποντο με άγχος για την Ομόνοια

By on 25 Αυγούστου, 2018 0 4380 Views

Η Ομόνοια αν και άξιζε μεγαλύτερο σκορ τελικά κέρδισε 1-0 την Αλκή με γκολ από κεφαλιά του Πρέτσε στο 43’το οποίο ήταν αρκετό για το τρίποντο αλλά προκάλεσε άγχος μέχρι να σφυρίξει τη λήξη ο διαιτητής αν και η Αλκή δεν απείλησε σοβαρά.Απώλεια ο τραυματισμός του Χριστοφή.

Στο πρώτο ημίχρονο, το συγκρότημα του Χουάν Κάρλος Ολίβα δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, με τον Πρέτσε να βρίσκει δίκτυα στο 43΄ με ωραία κεφαλιά έπειτα από εκτέλεσε κόρνερ του Γκόμες. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα, με την Ομόνοια να διατηρεί το προβάδισμα μέχρι τέλους χωρίς να συναντήσει δυσκολίες ωστόσο το σκορ ήταν εύθραστο και προκάλεσε άγχος

nullΟΜΟΝΟΙΑ: Μεχίας, Τζαΐλσον (55΄ Κούσουλος), Βύντρα, Πρέτσε, Λόπες, Γκόμες, Σοάρες, Μόντες, Χριστοφή (29΄ Ζίβετς), Ραμίρες (72΄ Εντρένα), Νταρμπισάιαρ

Στον πάγκο: Παναγή, Γκαφούρ, Μανρίκε, Ενρίκες, Τζαρσίνιο, Γκρίνιτς

ΑΛΚΗ: Πάρντο, Θεοχάρους, Σταύρου, Τραϊκέφσκι, Κυπριανού (46΄ Χαραλάμπους), Ακόστα (63΄ Σπόλιαριτς), Γκαντάτσια, Λοϊζίδης. Φλόρες, Φράνκο, Μάρλο (78΄ Μπελαμεϊρί), Ορλίν

Στον πάγκο: Εντουάρντο, Σερφά, Χαρή, Κωνσταντίνου, Βασιλείου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κώστας Ψευδιώτης (Χ. Χρίστου – Α. Μιχαηλίδης), 4ος: Λεόντιος Τράττος

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τραϊτσέφσκι, Χαραλάμπους

ΓΗΠΕΔΟ: ΓΣΠ

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 6.641

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε μονόλεπτος σιγή εις μνήμη του Νίκου Τσιαλή, ο οποίος ήταν παλαίμαχους ποδοσφαιριστής και μέλος του Δ.Σ της Ομόνοιας.