3 Μαΐου, 2024
  • 3 Μαΐου, 2024

ΙΡΑΟΛΑ:Δεν είναι αυτό που θέλαμε

By on 15 Σεπτεμβρίου, 2018 0 432 Views

Στο γεγονός ότι από ένα σημείο και μετά η ομάδα του σταμάτησε να κυνηγά ένα δεύτερο γκολ, στάθηκε ο προπονητής της ΑΕΚ Άντονι Ιραόλα, ο οποίος παραδέχθηκε ότι η Σαλαμίνα ήταν καλύτερη στο β΄ ημίχρονο. Αναλυτικά:

«Δεν είναι το αποτέλεσμα που θέλαμε. Ήταν ένα αρκετά ανταγωνιστικό 90λεπτο απέναντι σε μια πολύ ομάδα που είχε τις δικές της ευκαιρίες. Στο β’ μέρος από ένα σημείο και μετά σταματήσαμε να κυνηγάμε ένα δεύτερο γκολ. Έπρεπε να συνεχίσουμε από εκεί που μείναμε στο πρώτο μέρος. Κάναμε ένα σοβαρό λάθος, αυτά συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο και δεχθήκαμε την ισοφάριση. Μετά το 1-1 και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά στο τέλος πήραμε από ένα βαθμό.

Γενικά παίξαμε καλά στο α΄ ημίχρονο, είχαμε ευκαιρίες και μεταβαίναμε σωστά από άμυνα σε επίθεση. Στο β΄ ημίχρονο ο αντίπαλος ήταν καλύτερος. Δεν είχαμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, θέλαμε την νίκη για να την αφιερώσουμε στον κόσμο που τα δίπλα μας».