20 Μαΐου, 2024
  • 20 Μαΐου, 2024

Καταιγίδα ΑΕΛ στο Τσίρειο …

By on 7 Οκτωβρίου, 2018 0 477 Views

Από το Α’ημίχρονο καθάρισε τον αγώνα η ΑΕΛ κόντρα στην Αλκή αφού πήρε άνετο προβάδισμα με 4-0 με πολύ καλή εμφάνιση.Στο Β’ημίχρονο χαλάρωσε ρυθμούς η ΑΕΛ ωστόσο η Αλκή δεν μπορούσε να μπει στο παιγνίδι αφου το 4-0 ήταν τεράστιο σκορ .Κατάφερε να μειώσει σε 4-1 στο 49′(πρώτο της γκολ στο πρωτάθλημα)αλλά δεν απείλησε για κάτι καλύτερο και η ΑΕΛ πέτυχε το 5-1 με τον Ντα Σίλβα που πήρε δώρο από τον Πάρντο για να τελειώσει ο αγώνας με την ΑΕΛ να κάνει το 5Χ5 με εμφαντικό τρόπο.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ

4′ Γύρισμα παράλληλο από τον Τόρες δεν πρόλαβε ο Χουράδο και ο Αβραάμ δύσκολα έκανε το πλασέ με την μπάλα να καταλήγει έξω.

5′ Σουτ του Καστανιάγα, φοβερή απόκρουση από τον Πάρντο σε κόρνερ.

6′ Ο Μπελαμεϊρί έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε έξω.

14′ Νέο γύρισμα στη περιοχή από τον Τόρες, ο Χουράδο με τακουνάκι δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.

16′ ΓΚΟΛ 1-0. Σέντρα του Γουίλερ στο δεύτερο δοκάρι, από κοντά με πλασέ ο Τεξέιρα ανοίγει το σκορ.

25′ ΓΚΟΛ 2-0. Εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντα Σίλβα που στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

30′ Γρήγορη αντεπίθεση για την Αλκή, σούταρε ο Μπελαμεϊρί, όμως ο Τεσέιρα έβαλε τη κόντρα και έστειλε κόρνερ την μπάλα.

38′ ΓΚΟΛ 3-0. Σέντρα του Τεξέιρα, από κοντά ο Χουράδο βάζει και αυτός το όνομα του στους σκόρερ.

40′ ΓΚΟΛ 4-0. Καταιγιστική η ΑΕΛ, σκοράρει και ο Αβραάμ.

44′ Διπλή επέμβαση του Πάρντο πάνω στη γραμμή.

45′ Δοκάρι από τη κεφαλιά του Λαφράνς.

49′ ΓΚΟΛ 4-1. Πέτυχε το πρώτο της γκολ η Αλκή στο πρωτάθλημα με τον Φλόρες.

62′ Πλασέ του Βασιλείου απέκρουσε ο Πρόσεκ.

81′ ΓΚΟΛ 5-1. Λανθασμένη έξοδος του Πάρντο και ο Ντα Σίλβα σε κενή εστία πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

AEΛ (Κέρκεζ): Πρόσεκ, Ν. Τεξέιρα (49′ Κυριάκου), Λαφράνς (80′ Γερολέμου), Α. Τεσέιρα, Γουίλερ, Καστανιάγα, Σίλβα (71′ Ντόσα), Τόρες, Αβραάμ, Ντα Σίλβα, Χουράδο

Στον πάγκο: Κεραυνός, Ζτραβκόφσκι, Μακρής, Φιντέλης, Μαρκόσκι, Μπενίτεθ

Αλκή (Σακκάς): Πάρντο, Κυπριανού, Φλόρες, Σερφά, Χαρή, Τραϊτσέφσκι (46′ Ακόστα), Γκαντάτσια, Σπόλιαριτς, Ηλία (60′ Σταύρου), Μπελαμεϊρί, Κάρλος (46′ Βασιλείου)

Στον πάγκο: Παναγή, Χαραλάμπους, Σταύρου, Μαρλόν, Κωνσταντίνου, Χριστοφή, Ακόστα, Βασιλείου, Σταρόκιν

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γουίλερ/ Κάρλος
ΓΗΠΕΔΟ: «Τσίρειο»
ΘΕΑΤΕΣ: 800 περίπου
Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας