6 Μαΐου, 2024
  • 6 Μαΐου, 2024

Φιλική ανατροπή για την Ομόνοια

By on 12 Οκτωβρίου, 2018 0 5592 Views

Η Ομόνοια ήταν η νικήτρια και μάλιστα με ανατροπή στο φιλικό με τον Ερμή. Η ομάδα του Χουάν Κάρλος Ολίβα επικράτησε 3-2 των «φτεροπόδαρων» στο ΓΣΖ ενώ έχανε 2-0 με το τέλος του α΄ ημιχρόνου.
Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Ο Ερμής ήταν πιο εύστοχος στο πρώτο και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 χάρη σε γκολ των Μαύρου στο 4ο λεπτό (μετά από λάθος του Μεχίας) και Χριστοδούλου στο 34ο.
Στην επανάληψη η Ομόνοια ανέβηκε και κατάφερε να γυρίσει το ματς. Η αρχή έγινε με το γκολ-πέναλτι του Ντάρμπισάιαρ στο 53΄,(άχασε άλλο ένα πέναλτι) η ισοφάριση ήρθε με τον Μόντες στο 75΄ και η ολική ανατροπή με γκολ του Άλεξ Σοάρες στο 89΄.

Ο προπονητής της Ομόνοιας είχε την ευκαιρία και έδωσε χρόνο σε ποδοσφαιριστέ ςπου το χρειάζονταν όπως ο Λοέ, ο Γκαφούρ, ο Κατελάρης και ο Αλμπίν.

Ερμής: Φιρινίδης, Ντίντακ, Κουατζίκα, Εμπαλό, Χριστοδούλου, Μπανούσης, Πηλέας, Μαύρου, Κιπιάνι, Πουτζουρής, Ταραλίδης

Ομόνοια: Μεχίας, Ενρίκες(71′ Τζιωνής), Γκαφούρ, Μανρίκε(46′ Λόπες), Κατελάρης(46′ Πρέτσε), Λόρα, Λόε(46′ Α. Σοάρες), Γκόμεθ, Ζίβετς(46′ Μόντες), Αλμπίν(46′ Εντρένα), Ντάρμπισαιαρ(65′ Γκρίνιτς)